• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 5(85)/2013

  Artykuły branżowe

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  Procesy Wspomagające

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  01.09.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  HYDRO POLSKA - nowa rzeczywistość w procesie uzdatniania wody


  Hydro Italia, lider w sektorze uzdatniania wody w kabinach lakierniczych, otwiera nowy zakład w Polsce.


  HYDRO ITALIA działa w sektorze uzdatniania wody od ponad dwudziestu lat, zdobywając coraz większe doświadczenie, dzięki któremu współpracuje z najważniejszymi przedsiębiorstwami inżynierii urządzeń na poziomie światowym. Gama urządzeń i innowacyjnych produktów pozwala na ciągłe oddzielanie lakieru zdenaturowanego od wody, co gwarantuje całkowity recykling wody z kabin lakierniczych, otrzymując praktycznie niekończącą się żywotność ścian wodnych.


  1375recykling_001.jpg

  Urządzenie HYDROFLOTY 24M.


  Cele:

  - znaczne zmniejszenie konieczności wymiany wody w kabinach

  - otrzymanie szlamu ze znaczną pozostałością suchą

  - zmniejszenie stężenia substancji szkodliwych obecnych w emisji do powietrza oraz rozpuszczalników, dzięki większej skuteczności ścian wodnych

  - zmniejszenie kosztu utrzymania kabin, aż do otrzymania oszczędności rzędu 90%, eliminując powstawanie skorup i szlamu rozproszonego


  Wszystko to za pomocą instalacji ?pod klucz", prostej, kontrolowanej automatycznie, ze zmniejszonymi kosztami produktów oraz zarządzania.


  Przykład z sektora motoryzacyjnego

  Dane lakierów rozpuszczalnikowych


  1375recykling_002.jpg


  Dane uzdatniania

  - Objętość początkowa wody 70 m? zmniejszona po naszych modyfikacjach do 40 m?

  - Ilość overspray: ok. 81 kg/h

  - Czas pracy: 20h/24h

  - Wydajność urządzenia: minimum 24 m?/h

  Cel

  0,4% maksymalna pozostałość zawiesiny, to znaczy lakieru zdenaturowanego w obwodach kabin.


  Denaturacja

  Pierwszy krok uzdatniania polega na bardzo szybkiej denaturacji małych cząsteczek lakieru, oversprayu, które są chwytane przez ściany wodne. Denaturacja oznacza przekształcenie lakieru mającego cechy lepkie i barwiące w cząstki całkowicie obojętne, podobne do wilgotnego piasku. Ma to na celu zapobieganie tworzenia się skorupy lub zatkania rur i pomp, nawet wtedy, gdy zdenaturowane cząstki lakieru wracają do ścian wodnych. By otrzymać tę reakcję, używamy produktów przez nas stworzonych. Właśnie dlatego została zmodyfikowana konfiguracja zbiornika i zostały zainstalowane zanurzone mieszadła. Ponadto, zmniejszając objętość zbiornika z 70 m3 do około 40 m3, było możliwe zainstalowanie urządzenia model HYDROFLOTY 24M, tj. minimum 24 m3/h wydajności hydraulicznej i w ten sposób jest w stanie wymieniać wodę ze zbiornika więcej niż raz w ciągu dwóch godzin.


  Oddzielanie i ciągły drenaż szlamu

  W drugim kroku musimy oddzielić od wody obecne cząstki zdenaturowane. Zamieniamy je w duże płatki w taki sposób, że mogą łatwo unosić się na powierzchni cieczy. Woda do uzdatniania jest ciągle przetwarzana ze zbiornika pod kabinami za pomocą pompy i wysyłana do urządzenia uzdatniania: przepływ jest regulowany za pomocą zaworu bezpieczeństwa. Zawór bezpieczeństwa jest kontrolowany przez czujnik poziomu (10) umieszczony wewnątrz zbiornika, za pomocą którego woda ponownie wraca do obiegu: ten system kontroluje poziom wody w zbiorniku.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...