• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 2(94)/2015

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.03.2015, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2
  Do usuwania masy rdzeniowej z elementów pomp z żeliwa szarego firma Bobrujsk Zakład Budowy Maszyn zakupiła wirową, wieszakową maszynę do śrutowania typu RHBE 27/32-F od firmy Rösler. Specyfikacja klienta żądała specjalnej konstrukcji, która poradzi sobie w trudnych warunkach odlewni, oferując mniejsze zużycie sprzętu w czasochłonnym procesie śrutowania i przy dużej efektywności kosztów.

  Specjalna odlewnicza wersja wirowej, zawieszkowej maszyny do śrutowania  Usuwanie rdzeni piaskowych z odlewów stanowi szczególne wyzwanie dla wielu maszyn do śrutowania. Piasek masy rdzeniowej zwiększa zużycie elementów, takich jak komora, turbina i system odzysku, co ostatecznie zwiększa koszty i skraca czas pracy.

  Dlatego też nie jest niespodzianką, że zużycie i czas pracy były głównymi elementami podjęcia decyzji zakupu maszyny do obróbki strumieniowo-ściernej jako część projektu modernizacji odlewni. Zakład Budowy Maszyn Bobrujsk zlokalizowany jest na terenie Białorusi i jest największym producentem specjalnych pomp dla rafinerii ropy w przemyśle petrochemicznym, przemysłach stalowym i wydobywczym i wielu innych w krajach WPN. Elementy pompy składają się z odlewów żeliwa szarego i wymagają intensywnego czyszczenia wewnętrznego i zewnętrznego po odlaniu.


  1557radzenie_001.jpg

  RHBE 27/32F został zaprojektowany, aby sprostać zadaniom usuwania mas rdzeniowych. Projekt obejmuje również system czyszczenia mediów przy użyciu separatora magnetycznego typu dwubębnowego i odciąg pyłów wyposażony w specjalne wkłady filtrujące dłuższej żywotności odporne na piasek.


  Przekonująca specyfikacja firmy Rösler dla adaptacji do ciężkich warunków pracy w odlewni

  Bobrujsk ogłosił przetarg, do którego przystąpiło ośmiu potencjalnych dostawców takiej maszyny do obróbki strumieniowo-ściernej. Ostatecznie klient zdecydował się na kupno wirowo-zawieszkowej maszyny RHBE 27/32-F od firmy Rösler. Głównym wskaźnikiem był koszt systemu zaprojektowanego w specjalnej wersji dla odlewni ze zoptymalizowaną ochroną najważniejszych elementów urządzenia. Zawiera to wykonanie komory ze stali manganowej o grubości 10 mm i dodatkowym wyłożeniem ścian komory warstwą stali manganowej. Sama strefa śrutowania zabezpieczona została przed zużyciem twardymi metalowymi blachami o grubości 25 mm. Wykładzina przeciw ścieraniu nie wymaga specjalnych elementów mocujących, co pozwala na szybką instalację. Dodatkowo, elementy wykładziny zachodzą na siebie, co zabezpiecza komorę pracy przeciwko ścieraniu.

  Wersja odlewnicza maszyny może być wyposażona w różne turbiny nadmuchu. Tarczowo-zawieszkowa maszyna w Bobrujsku jest wyposażona w turbiny typu Huricane H42, każda o mocy 22 kW. Chociaż ta sama maszyna może być wyposażona również w turbiny firmy Rösler serii Gamma charakteryzujące się długą trwałością i wysoką wydajnością. Są one wykonane ze specjalnego stopu, co wydłuża ich trwałość do 16 razy. Odlewane duże elementy pomp w zakładach Bobrujsku mogą być obrabiane pojedynczo lub w pakiecie wielu mniejszych części, tak aby waga pakietu nie przekraczała 5 ton. Regulowane zawory pozwalają nastawić wielkość strumienia medium, uwzględniając wielkość i kształt elementu obrabianego. Specjalny program obróbki do usuwania masy rdzeniowej i formierskiej umożliwia sekwencyjne włączanie/wyłączanie turbin. Pozwala to na stopniowe usuwanie zanieczyszczeń piaskiem i zabezpiecza przed nagłym gromadzeniem się piasku, co mogłoby zakłócić system czyszczenia/klasyfikacji.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...