• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 4(96)/2015

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Badanie Powłok

  Wyroby Lakiernicze

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.07.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 3

  Antykorozyjne systemy lakiernicze


  Polska jest jednym z największych producentów i jednocześnie czwartym eksporterem mebli na świecie wg "FORBES". Od kilku lat należymy do czwórki największych eksporterów mebli na świecie (4,5-proc. udział). Wartość eksportu w ubiegłym roku wyniosła ponad 8 mld euro, czyli ponad 33 mld zł. Wyprzedzają nas pod tym względem tylko Chiny, Włochy i Niemcy. Branża meblarska to blisko 24 tys. firm. Przy tak dużej ilości firm w naszym kraju wyspecjalizowała się gałąź producentów różnego rodzaju maszyn i urządzeń do przemysłu meblarskiego/drzewnego.


  Grupa CSV, wychodząc naprzeciw firmom produkującym maszyny i urządzenia do przemysłu meblarskiego/drzewnego, oferuje kilka rozwiązań pokryć lakierniczych zabezpieczających przed negatywnym wpływem korozji i czynników zewnętrznych marki BESA.


  Antykorozyjne pokrycia lakiernicze na obudowy maszyn/urządzeń


  SYSTEM FOSFORANOWO-POLIURETANOWY STRUKTURYZOWANY

  F-714 - grunt winylowy 1K (do spawania)

  URKI-TEXT - nawierzchnia poliuretanowa 2K strukturyzowana

  System zaprojektowany do szybkich napraw z wykończeniem struktury: do malowania obudów szaf elektrycznych, sejfów, elementów wykonanych z żeliwa, maszyn, urządzeń. Grunt F-714 jest szybkoschnącym gruntem typu SHOP PRIMER. Można go spawać i nie wydzielają się toksyczne opary podczas spawania. URKI-TEXT daje doskonały efekt struktury, który możemy regulować poprzez odpowiedni sposób aplikacji. System ten wytrzymuje 300h w komorze solnej zgodnie z ISO 9227:2007.


  1624przeznaczone_001.jpg

  Fot. 1. Przykładowe zastosowanie powłok lakierniczych.


  Antykorozyjne pokrycia lakiernicze na korpusy i konstrukcje


  SYSTEM C-5M ODPORNY W ZAKRESIE TEMPERATUR

  OD -196°C DO +250°C

  F-282/2 - gruntoemalia epoksydowa 2K

  Gruntoemalia epoksydowa utwardzana żywicą epoksydową z poliamidem o wysokiej zawartości fosforanu cynku. Posiada silne właściwości antykorozyjne. Dobra przyczepność do stali, aluminium i blachy ocynkowanej. Odporność na oleje hydrauliczne i silnikowe. Nadaje się do lakierowania zbiorników wewnątrz. Odpowiednia do zabezpieczania pojazdów przemysłowych oraz narzędzi i maszyn (np. betoniarek, urządzeń w przemyśle papierniczym) w procesach 2K, urządzenia i maszyny przemysłowe. Posiada przyczepność do asfaltu i betonu. Może być przelakierowana URKI-POX, URKI-NATO, BESA-GLASS, URKI-GLASS, URKI-VOC. Swoje właściwości zachowuje do temperatury 250°C, zmianie może ulec jedynie kolor produktu. Swoje właściwości adhezyjne na stal (Sa 2.5) zachowuje do temp. -196°C (temp. ciekłego azotu). Możliwość aplikacji na: stal zimno walcowaną i gorąco walcowaną, żeliwo oraz odlewy żeliwne.

  Tagi: antykorozja, CSV, BESA,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...