• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 6(98)/2015

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Procesy Wspomagające

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  01.11.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 2 z 2


  Pierwsze oznaki Przemysłu 4.0 są następujące:

  - Instalacja lakiernicza reaguje samodzielnie na niezaplanowane wydarzenia. Dzięki planowaniu i sterowaniu produkcji w czasie rzeczywistym identyfikowane są odchylenia w procesie produkcyjnym. Za pomocą symulacji numerycznej istnieje możliwość wygenerowania przebiegów procesów produkcyjnych obrazujących zdolność do ich samoregulacji.

  - Brak nieplanowanych przestojów dzięki prowadzonym na czas działaniom konserwacyjnym w znamionowym stanie pracy. Warunkiem jest identyfikacja aktualnego stanu części podlegających zużyciu na bazie parametrów procesu. Optymalne punkty znamionowe pracy oraz elementy do konserwacji identyfikowane są automatycznie, a dzięki połączeniu sieciowemu samodzielnie generowane są zlecenia konserwacji i we właściwym czasie zbierane odpowiednie zapasy części zamiennych.

  - Produkt steruje produkcją i parametrami procesu w instalacji z ukierunkowaniem na możliwie najmniejsze zużycie energii.

  Warunkiem dla rejestracji danych są systemy transportu technologicznego wyposażone w sterowniki PLC. Połączenie sieciowe z cyfrowymi technologiami komunikacyjnymi możliwe jest tylko poprzez komputer, którego pracochłonne programowanie może być wykonane jedynie przez ekspertów, którzy dysponują także szeroką wiedzą z zakresu procesów lakierniczych.

  Tłumaczenie z "Besser Lackieren."

  Michał Bedyk

  Nr 16/2015, str. 6

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...