• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(89)/2014

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Procesy Wspomagające

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 2 z 3


  1460progresywna_004.jpg

  przed procesem oczyszczania


  1460progresywna_005.jpg

  po procesie oczyszczania


  1460progresywna_006.jpg

  Urządzenie SG6 H2 wyposażone zostało w specjalną taśmę nieckową pozwalającą na oczyszczanie nawet bardzo drobnych i ostrych detali.


  Kolejną gałęzią przemysłu, która zdecydowała się na wdrożenie progresywnej technologii OMSG oraz zastosowaniu najnowszych rozwiązań z zakresu oczyszczania, jest duży producent elementów kutych. Urządzenie SG6 H2 wyposażone zostało w specjalną taśmę nieckową pozwalającą na oczyszczanie nawet bardzo drobnych i ostrych detali. Konstrukcja taśmy pozwala na bezpieczny transport oraz rozładunek detali, które przy zastosowaniu klasycznej konstrukcji taśmy mogłyby zostać uszkodzone lub zdeformowane, a w dłuższej perspektywie uszkodzić przenośnik nieckowy. Innowacyjna konstrukcja zwiększa żywotność przenośnika, przy czym nie powoduje zmniejszenia przepustowości ścierniwa, które podczas procesu oczyszczania musi przez nią przejść.


  1460progresywna_007.jpg

  przed procesem oczyszczania


  1460progresywna_008.jpg

  po procesie oczyszczania


  1460progresywna_009.jpg

  Nowe rozwiązania w branży oczyszczarek często znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.


  W urządzeniu zastosowano przenośniki wibracyjne pozwalające na wstępną selekcję większych nieczystości po procesie już pod komorą roboczą urządzenia. Zwiększa to znacznie żywotność elementów odpowiadających za recyrkulację ścierniwa, takich jak przenośnik kubełkowy oraz przenośniki separatora. Dzięki zastosowaniu dwóch turbin o odpowiedniej mocy oraz napędzie bezpośrednim detale są oczyszczane w dużo krótszym czasie, a jakość powierzchni jest bardzo zadowalająca. Dokładnie na to samo rozwiązanie w zakresie projektu taśmy zdecydowała się polska odlewnia żeliwa produkująca elementy dla kolei. W tym urządzeniu też zainstalowano przenośnik umożliwiający czyszczenie drobnych elementów, dzięki czemu zakres produkcji jaki posiada firma może zostać rozwinięty w przyszłości o inne detale mniejsze niż aktualnie znajdujące się w jej asortymencie. Przenośnik powoduje zredukowanie do minimum prawdopodobieństwa uwięzienia elementów między panelami oraz niszczenie detali i konstrukcji taśmy. OMSG zaprojektowało całą rodzinę specjalnych taśm o unikalnym profilu, które umożliwiają zmniejszenie stałej odległości pomiędzy panelami przenośnika nieckowego. Maszyna wyposażona jest w dwie wysokowydajne turbiny o nowej konstrukcji. Pojedyncze dyski kierunkowe, napęd bezpośredni o mocy 2 × 30 kW oraz średnica 380 mm pozwalają na uzyskanie znacznie krótszych czasów czyszczenia oraz doskonałej jakości powierzchni przy niższym koszcie eksploatacyjnym. Bezpośrednie przeniesienie napędu pozwala na wykorzystanie pełnej mocy silnika bez utraty energii na przeniesienie pasowe, co skutecznie zwiększa wydajność turbiny, a zmniejsza zużycie prądu. Badania pokazały, że dla tej samej wydajności turbiny z bezpośrednim napędem zużywają 20% mniej energii w porównaniu do turbin z przeniesieniem pasowym. Bezpośredni napęd pozwala także na znaczną redukcję poziomu hałasu, na który w obecnych czasach wiele firm kładzie duży nacisk.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...