• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(89)/2014

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Procesy Wspomagające

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3
  Jest wielu producentów urządzeń do śrutowania, jednak niewielu posiada ponad 53-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkowaniu maszyn przeznaczonych do przemysłowej pracy ciągłej. OMSG S.p.A. ma takie doświadczenie i jest czołową światową marką rozpoznawaną w najbardziej oddalonych zakątkach świata, także w Polsce, między innymi dzięki oficjalnemu, autoryzowanemu dystrybutorowi firmie SHOT BLASTING Sp. z o.o. Ze względu na potężny bagaż doświadczeń zebranych w trakcie swojej działalności, urządzenia OMSG wyposażone są w nowe rozwiązania, często będące pionierskimi na rynku oczyszczarek.

  Maszyny z serii SANDERMATIC i SGH - innowacyjne rozwiązania i zastosowania w przemyśle odlewniczym i odkuwek matrycowych  Ciągłe dążenie do zaspokojenia coraz bardziej wygórowanych i wyrafinowanych wymagań klienta związanych z jakością oraz typem powierzchni po procesie zaowocowało wprowadzeniem nowych wysokowydajnych turbin, które mogą pracować zarówno ze śrutem kulistym, jak i ostrokrawędziowym o wysokiej twardości (64 HRC) bez wpływu na szybsze zużywanie się elementów eksploatacyjnych, a nawet wydłużenie czasu życia 5-, 10-krotnie w przypadku rozwiązań specjalnych.


  1460progresywna_001.jpg

  przed procesem oczyszczania


  1460progresywna_002.jpg

  po procesie oczyszczania


  1460progresywna_003.jpg

  Urządzenie z serii SANDERMATIC 15 NA LF, które wyposażone jest w specjalne turbiny typu LONG LIFE.


  Najnowsze rozwiązania z zakresu technologii materiałowej turbin o zwiększonej wytrzymałości znalazło zastosowanie u jednego z największych producentów armatury wodno-kanalizacyjnej w Polsce. Producent zdecydował się na zakup urządzenia z serii SANDERMATIC 15 NA LF, które wyposażone jest w specjalne turbiny typu LONG LIFE. Ze względu na zastosowanie śrutu ostrokrawędziowego o wysokiej twardości, komora robocza urządzenia nie posiada żadnego elementu z gumy i wykonana jest w całości ze specjalnych wyłożeń gwarantujących długotrwałą bezawaryjną eksploatację maszyny. Dodatkowo zainstalowano tu nowy system pozwalający na oszczędność prądu wynikającą z konieczności wyłączenia turbin w trakcie zmiany zawieszki w komorze roboczej. W tym celu komora robocza wyposażona jest w trzy pary drzwi skrzydłowych. Dwie pary, dzięki którym zawieszki transportowane są płynnie podczas załadunku i rozładunku do komory roboczej oraz trzecia para zamykająca strefę, w której znajdują się turbiny podczas transferu zawieszki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, podczas gdy drzwi zewnętrzne są otwarte, drzwi wewnętrzne są zamknięte, a turbiny pracują nadal, jednak nie są obciążane ścierniwem. Nowa zawieszka wprowadzana jest do komory. Drzwi zewnętrzne zamykają się, a następnie otwierane są drzwi wewnętrzne i zawory podają śrut na działające cały czas wirniki. Urządzenie wyposażone jest również w nowoczesny dynamiczny separator, dzięki któremu śrut już po jednym przejściu jest dokładnie oczyszczony z pyłu i większych nieczystości. Większe zanieczyszczenia są usuwane z układu, a pył odprowadzany na filtr. Podłoga komory roboczej jest płaska i wykonana ze specjalnego perforowanego wyłożenia, dzięki czemu kontrola kabiny roboczej oraz elementów turbin jest bardzo ułatwiona. Dodatkowo żywotność takiej podłogi, ze względu na materiały użyte do jej produkcji, jest znacznie wydłużona w porównaniu do klasycznych rozwiązań opierających się na wyłożeniach gumowych czy manganowych. Urządzenie wyposażone jest w sterownik PLC SIEMENS pozwalający na kontrolę wszystkich parametrów procesu oraz przenośnika podwieszanego urządzenia.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...