• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 1(93)/2015

  Artykuły branżowe

  Budownictwo

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  01.01.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2
  IGP-Effectives® to innowacyjna technologia procesu umożliwiająca bezpieczny i bezproblemowy przerób farb proszkowych z efektem. Farby proszkowe IGP-Effectives® są nad wyraz stabilne podczas aplikacji, wykazują przy tym jednorodny efekt oraz umożliwiają maksymalny odzysk.

  IGP-Effectives® łączy stabilność i wydajność  Lakiery z efektem - prawdziwe wyzwanie dla lakiernika

  W przypadku farb proszkowych z efektem niepoddanych procesowi bondowania lub słabo bondowanych, niejednorodne zachowanie farby podczas jej ładowania i zróżnicowany udział niezwiązanych z farbą bazową cząsteczek odpowiedzialnych za efekt, prowadzi do rozdzielenia składników farby w trakcie procesu aplikacji.

  W ten sposób powstają niejednorodne powierzchnie, z widocznymi pasami oraz smugami. Im więcej niebondowanych cząsteczek "efektowych" znajduje się w powstałej mieszaninie, tym wyraźniejsze są różnice związane z efektem oraz zmianą barwy (efekt separacji składników farby). Zmiana ta jest szczególnie wyraźna w przypadku ciemniejszych kolorów, gdzie występuje jasno-ciemny kontrast pomiędzy ciemniejszym proszkiem bazowym, a jaśniejszymi cząsteczkami efektu.


  1534perfekcja_001.jpg


  1534perfekcja_002.jpg


  Effectives - stworzone przez IGP

  Postęp w zakresie lakierowania farbami proszkowymi z efektem doprowadził na przestrzeni ostatnich lat do znacznego zwiększenia bezpieczeństwa w zakresie ich przerobu i stałości barwy poprzez poprawę łączenia "cząsteczek efektu" z ziarnem farby, a przez to do zmniejszenia ilości swobodnych elementów odpowiedzialnych za efekt.

  W przypadku klasycznych procesów bondowania tylko część składników "efektu" jest otoczona drobnymi cząsteczkami farby bazowej. W przypadku wyjątkowej technologii IGP-Effectives®, w odróżnieniu do powyższej technologii ma miejsce niemal całkowite powiązanie cząsteczek efektu. W ten sposób uzyskiwana jest optymalna stabilność przerobu farby oraz lakierowania z odzyskiem.


  Korzyści dla zakładu lakierniczego

  - Najwyższy stopień bezpieczeństwa przy przerobie przez najmniejszy wpływ parametrów lakierowania, takich jak napięcie, natężenie prądu, odległość pistoletów, czy linię lakierniczą

  - Całkowicie jednorodny efekt zarówno przy świeżej farbie, jak i tej z odzysku

  - Zgodne względem siebie powierzchnie powstałe przy użyciu aplikacji Tribo oraz Corona

  - Najwyższa efektywność dzięki całkowitemu wykorzystaniu farby pochodzącej z odzysku

  - Znacznie niższy udział elementów wadliwych lub wymagających poprawek lakierniczych

  - Możliwość powlekania wtórnego lub ręcznego bez wpływu na efekt końcowy

  - Nadaje się do złożonych geometrycznie elementów oraz głębokich elementów budowlanych

  - Uproszczone czyszczenie kabin i węży


  Korzyści dla wykonawców stolarki aluminiowej i elewacji

  - Nadaje się do projektów, które są wykonywane przez kilka lakierni; dzięki najmniejszemu wpływowi po stronie linii oraz jej parametrów

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...