• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 5(85)/2013

  Artykuły branżowe

  Tworzywa Sztuczne

  Lakiernictwo Ciekłe

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.09.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Usprawniony proces malowania plastików dzięki automatyzacji aplikacji lakierniczej


  W czerwcu tego roku WAGNER-SERVICE uruchomił w firmie BIT w Ostrorogu zrobotyzowaną aplikację lakierniczą przeznaczoną do malowania elementów plastikowych. Klient zajmuje się lakierowaniem elementów z tworzyw sztucznych dla wielu wiodących producentów z branży: AGD, elektroniki użytkowej, jak również automotive.


  P.P.H.U. BIT jest przedsiębiorstwem zajmującym się wykonywaniem powłok lakierniczych na wszelkiego rodzaju tworzywach sztucznych (PBT, ABS, ASA, PC, PCV). Podczas dziesięcioletniej obecności na rynku firma zdobyła zaufanie klientów, dla których wysoka jakość usług, szybka realizacja i profesjonalizm mają największe znaczenie. BIT świadczy usługi na najwyższym poziomie między innymi dzięki: nowoczesnej linii lakierniczej wyposażonej w robota, stosowaniu wyłącznie lakierów dostarczanych przez wiodących europejskich producentów, systemowi jakości ISO 9001, rozbudowanej i wielostopniowej kontroli jakości, regularnym szkoleniom podnoszącym kompetencje personelu, starannym przestrzeganiu wszelkich procedur redukujących wady lakiernicze, stałym kontakcie z klientem podczas trwania współpracy. BIT oferuje lakierowanie jedno-, dwu- i trójwarstwowe, z możliwością uzyskania efektu metalic, soft  oraz "gumy", w zależności od tworzywa oraz wymagań klienta.


  1366pelna_001.jpg

  Robot lakierniczy Fanuc P50iB/10L wraz z aplikacją lakierniczą Wagner.


  W związku z rozwojem firmy, zdecydowano się na modernizację lakierni. Wymagania klienta były bardzo wysokie. Firma BIT oczekiwała zaawansowanej technologicznie, w pełni zautomatyzowanej oraz niezawodnej aplikacji lakierniczej, którą z powodzeniem WAGNER-SERVICE mógł dostarczyć.


  1366pelna_002.jpg

  Szafy sterownicze Wagner oraz kontroler Fanuc.


  Po analizie wymagań jakościowych oraz pełnego procesu technologicznego lakierowania, nastąpił wybór optymalnego, nowoczesnego systemu lakierniczego, opartego na robocie lakierniczym FANUC P50iB/10L oraz urządzeniu mieszająco-dozującym 2K na bazie pomp zębatych Wagner A.R.T. Mix 2K. Urządzenie to służy do mieszania i dozowania lakieru i utwardzacza w odpowiednich proporcjach. Dzięki zastosowaniu pomp zębatych pozwala na precyzyjne zachowanie zaprogramowanych proporcji oraz utrzymywanie stałego, kontrolowanego wydatku mieszanki w pistolecie lakierniczym. A.R.T. Mix 2K, jak również pozostałe elementy aplikacji lakierniczej zostały zintegrowane z najnowszym robotem lakierniczym firmy Fanuc P50iB/10L. Istotnym elementem aplikacji jest zastosowanie centralnego sterowania systemem lakierniczym, które wykorzystując panel dotykowy HMI Siemens, pozwala na monitoring i wizualizację pracy oraz obsługę urządzenia 2K, robota FANUC oraz pozostałych komponentów systemu.

  Tagi: Wagner, Fanuc,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...