• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 1(129)/2021

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  4 miesiące temu  01.03.2021, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Pozwoli na bardziej dokładny obraz polskiego rynku

  Już wkrótce Polski Związek Producentów Farb i Klejów (PZPFiK) planuje uruchomić panel sprzedażowy dla farb proszkowych, do którego zaproszeni są wszyscy członkowie specjalizujący się w tego typu produktach. Panel pozwala uzyskać rzetelne informacje o tym, co dzieje się na polskim rynku, a co za tym idzie – podejmować efektywniejsze decyzje biznesowe. Zwłaszcza w dzisiejszych pandemicznych czasach taka wiedza może być ogromnym wsparciem.

  Panel sprzedażowy PZPFiK, który w sektorze farb dekoracyjnych funkcjonuje z powodzeniem już od 2016 roku, to cenne źródło informacji na temat rynku. Pozwala on poznać odpowiedzi na pytania, jakie są trendy, co się sprzedaje lepiej a co gorzej, czy też po jakie produkty najchętniej sięgają klienci.
  Na czym to polega? Co kwartał producenci zrzeszeni w PZPFiK dostarczają dane na temat swojej sprzedaży do zewnętrznego operatora, który agreguje dane i prezentuje je w formie przystępnych raportów. W ten sposób uczestnicy panelu – już wkrótce również producenci farb proszkowych – zyskują wiedzę na temat aktualnych trendów oraz własnych wyników na tle reszty rynku.

  Wiarygodne i bezpieczne dane

  Najważniejszą zaletą panelu jest fakt, że zgromadzone w ramach niego dane są bez porównania bardziej wiarygodne i pełne niż te, które znaleźć można w innych miejscach. Pochodzą bowiem z pewnego źródła – bezpośrednio od producentów.
  Udostępnione dane sprzedażowe są w pełni bezpieczne. Dostęp do nich otrzymuje wyłącznie firma zajmująca się ich przetwarzaniem, GfK Polonia, oraz uczestniczące w panelu przedsiębiorstwa o statusie członka zwykłego PZPFiK. Nikt spoza panelu nie może kupić ani zobaczyć udostępnionych danych, jest to zastrzeżone specjalnymi umowami z klauzulami poufności oraz bardzo wysokimi karami umownymi. Nie ma więc również mowy, aby dostęp do danych uzyskała jakakolwiek firma spoza PZPFiK.
   
  Koszt a korzyści

  Panel pozwala uzyskać także dane z różnych kategorii produktowych. Raportowane są tylko kategorie z minimum trzema uczestnikami rynku i jeżeli w ramach rynku/kategorii jeden producent ma mniej niż 50% udziału w rynku, a dwóch producentów mniej niż 80% udziału. Dołączenie do już rozpoczętego panelu jest możliwe tylko z minimum trzema nowymi producentami, a wyjście producenta z panelu oznacza wstrzymanie raportowania do czasu dołączenia co najmniej dwóch nowych firm.
  Każdy uczestnik panelu otrzymuje dostęp do unikalnych informacji na temat rynku oraz szczegółowe dane liczbowe (wolumen sprzedaży, dynamika i trendy) w przystępnej formie – danych w Excelu oraz prezentacji. Uzyskane dane wykorzystać można do analizy własnej sprzedaży oraz pozycji na rynku, co w dłuższej perspektywie pomaga podejmować świadome, bardziej efektywne decyzje. Biorąc pod uwagę korzyści, opłata za udział w panelu jest niewielka. 
  Zgodnie z planem PZPFiK wkrótce korzyści panelu sprzedażowego docenić będą mogli również producenci farb proszkowych. Dzięki panelowi także w tym sektorze branży farbiarskiej możliwa będzie efektywna współpraca, która przyczyni się do rozwoju rynku nawet w trudnych warunkach związanych z pandemią. Im więcej członków panelu, tym dokładniejszy jest otrzymany obraz rynku, dlatego PZPFiK zaprasza do członkostwa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony