• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 4(66)/2010

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.07.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Śrutownica z obrotową zawieszką dla innowacyjnych projektów odlewni


  Optymalizacja wydajności śrutowania oraz wysoki wskaźnik sprawności urządzeń jest na szczycie listy priorytetów, gdy renomowana niemiecka firma projektuje nową odlewnię. Skutkuje to tym, że najnowocześniejsze odlewnie na świecie wyposażone są w śrutownice z obrotowym wieszakiem dla usunięcia piasków formierskich oraz ośrutowanie całej powierzchni odlewów – dopasowane dla szczególnych potrzeb klienta.


  Projektowanie pod kątem optymalizacji wydajności i wysokiej sprawności urządzeń

  Projektując swoją nową odlewnię, klient zdecydowanie przewiduje rezygnację z technologii i materiałów stosowanych w odlewach średniej wielkości. Zbliża to projekt kompletacji urządzeń do uzyskania wymaganej wydajności. Na przykład, odlewy są zazwyczaj transportowane na różne stanowiska produkcyjne na przenośnikach rolkowych, a więc ścisłe dopasowanie systemów transportu ma duże znaczenie dla czasów obsługowych, kosztów i wydajności produkcji. Również możliwe jest osiągnięcie wówczas wysokiego wskaźnika sprawności w całym procesie wytwarzania, dlatego wszystkie pośrednie kroki, jak na przykład śrutowanie odlewów „piaskowych”, muszą być uwzględniane w tej filozofii produkcji. Wówczas klient decyduje się na zakup systemu śrutowania z obrotową zawieszką – wyprodukowany przez firmę Rösler. Podstawą decyzji klienta w zakupie systemu z firmy Rösler jest zasadniczo to, że ten system jest zwarty, projektowany pod kątem dużej odporności na zużycie.

  881068.jpg

  Urządzenie RHBD 45/50-T przeznaczone jest dla elementów o masie do 20 ton. Fot. Rösler Oberflachentechnik GmbH


  Wyzwanie: wysokie temperatury i duże ilości piasków formierskich

  Oczyszczenie z przywartych piasków formierskich w ilości aż do 8 ton o temperaturze do 350ºC na odlewach o wymiarach 3,5 x 3,5 m, masie do 20 ton stanowi następne wyzwanie. Opierając się o te parametry, Rösler opracował przelotową śrutownicę z obrotową zawieszką typu RHBD 45/50-T. Wyposażona ona jest w siedem wysokowydajnych wirników śrutujących typu HURRICANE® o średnicy 420 mm i z silnikami napędowymi o mocy 22 kW każdy.


  Cała komora śrutownicza wykonana jest ze stopowej stali manganowej i wysokowęglowej o grubości 8 mm. Powierzchnie bezpośrednio narażone na strumień ścierniwa są wyposażone ponadto w stalowe płyty z austenitycznej stali o grubości 10 mm, montowane w taki sposób, aby elementy montażowe nie były narażone na bezpośrednie oddziaływanie ścierniwa. Elementy przeznaczone do śrutowania transportowane są suwnicą do specjalnej suwnicy mostowej współpracującej z komorą śrutowniczą. Zastosowanie nietypowego systemu suwnicy mostowej nie wymaga znacznych kosztów użytkowania, jak w przypadku przenośników rolkowych, gdzie elementy systemu transportu narażone są na działanie ścierniwa, dzięki temu koszty konserwacji i remontów są zmniejszone.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...