• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 5(97)/2015

    Artykuły branżowe

    Budownictwo

    Lakiernictwo Proszkowe

    Tworzywa Sztuczne

    Wyroby Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.09.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Elementy konstrukcyjne dużych maszyn i urządzeń często malowane są w różnych miejscach i za pomocą różnorodnych metod. Farby systemowe, odpowiedni serwis i logistyka gwarantują, że po połączeniu wymalowane detale pasują do siebie perfekcyjnie pod względem optycznym.

    Kompletne rozwiązania w branży budowy maszyn i urządzeń



    1652odpowiedni_001.jpg


    W zakresie malowania przemysłowego powlekanie dużych maszyn lub urządzeń, np. obrabiarek, zajmuje wyjątkową pozycję. Obowiązują tutaj szczególnie wysokie wymagania co do jakości farby, przede wszystkim pod względem odporności mechanicznej i chemicznej. Poza tym, farby powinny wykazywać na różnych podłożach dobrą przyczepność, wysoką ochronę antykorozyjną, jak również dobre krycie w miejscach spawanych. Z tego względu firmy bardzo często stosują farby strukturalne - proszkowe lub mokre.


    Optyka o jednolitym charakterze


    Obok wszystkich technicznych parametrów, istnieje jeszcze jedno wyzwanie: liczne elementy konstrukcyjne malowane są bardzo często w różnych miejscach i za pomocą różnych metod. Po końcowym montażu i połączeniu tych elementów wszystko powinno mieć "jednolity charakter". W szczególności aspekt koloru, stopnia połysku i struktury są cechami, które przy złym doborze systemu, są postrzegane jako wadliwe.


    Maksymalna zgodność z różnymi systemami


    Firma FreiLacke przedstawiła klientom z tej branży koncepcję połączenia różnych systemów. Chodzi tutaj o specjalne farby proszkowe, farby mokre strukturalne i gładkie, które zapewniają maksymalną zgodność odnośnie aspektów optycznych.


    Koordynacja wszystkich informacji i zaleceń


    TROPS Coatings i FreiLacke oferuje ofertę serwisową, składającą się z różnego rodzaju szkoleń i doradztwa technicznego. Do Państwa dyspozycji jest specjalista ds. aplikacji farb proszkowych i mokrych. Doradztwo i kontrola procesu malowania jest wskazana, gdyż bardzo często usługi lakierowania odbywają się w różnych firmach kooperujących. Z tego powodu istnieje konieczność, aby do wszystkich kooperantów dotarły właściwe informacje dotyczące stosowanych systemów, aplikacji i warunków malowania. Obok doradztwa ze strony technika, TROPS zapewnia szczegółowy przepływ informacji poprzez swoich regionalnych doradców technicznych. W ten sposób firma gwarantuje, że wszystkie informacje trafią do klienta we właściwym czasie.


    Wpływ aplikacji


    Przy farbach mokrych, na powstające efekty strukturalne duże znaczenie ma rodzaj rozpylania, ciśnienie i prędkość lakierowania oraz wpływ klimatyczny. Ponieważ farba mokra musi też pasować do elementów, które powlekane są farbą proszkową, należy zwrócić uwagę, żeby wymagana struktura wykształciła się podczas jednego procesu lakierowania, bez stosowania zbędnych dodatków strukturalnych. Rozwiązaniem są oferowane obecnie przez firmę TROPS Coatings produkty jakości GS1051 (farba poliuretanowa strukturalna), dostępne z mieszalnika w pełnej kolorystyce RAL.


    Dostępność farb systemowych


    TROPS Coatings, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu klientów oczekujących dostaw farb systemowych od jednego dostawcy, wyposażył swój magazyn w mieszalnik do kolorowania farb mokrych strukturalnych w jakości GS1051. Dzięki temu jest w stanie dostarczyć klientowi farby mokre strukturalne w pełnej palecie RAL zgodne z farbami proszkowymi praktycznie w 24 godz.


    Marcin Jeżewski

    Na podstawie materiałów FreiLacke.

    Tagi: RAL, FreiLacke, Trops,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...