• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(83)/2013

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.05.2013, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  Arena Comet otworzyła kolejny zakład usługowy do usuwania powłok lakierniczych - w Świebodzicach


  Arena Comet SCS Polska Sp. z o.o. zajmuje się głównie usługowym oczyszczaniem metali. Firma istnieje na rynku polskim od 2006 roku. Od momentu powstania, sukcesywnie dostosowuje się do wymagań rynku obróbki powierzchni metalowych, poszerzając wachlarz swoich usług o kolejne oferty.


  Główna siedziba spółki mieści się w Skawinie (k. Krakowa). Tu znajdziemy największy w Grupie Arena Comet park maszynowy, w skład którego wchodzą instalacje zarówno do termicznej (złoże fluidalne, piec do pirolizy), jak i chemicznej (kabiny natryskowe, wanny zanurzeniowe) obróbki metali. Dzięki takiemu asortymentowi maszyn, firma z łatwością usuwa każdy rodzaj i każdą ilość farby z metalowych narzędzi lakierniczych (tj. kraty, zawieszki, ramki, haczyki, skidy itp.) oraz detali wadliwie pomalowanych. Procesy chemiczne stosowane przez Arenę Comet są bezpieczne także dla detali ocynkowanych oraz aluminiowych. W 2012 roku firma zainwestowała w dwie nowe instalacje: 5-metrowy piec do pirolizy Santana, do odlakierowania np. skidów oraz innych stalowych elementów wielkogabarytowych oraz 6-metrowy zbiornik do chemicznych kąpieli zanurzeniowych, który powstał głównie z myślą o odlakierowaniu samochodów zabytkowych.


  1325oczyszczanie_001.jpg

  Złoże fluidalne Scirocco...


  Rok 2013 przyniósł dalszy rozwój firmy. Arena Comet otworzyła kolejny zakład usługowy. Mieści się on w Świebodzicach (k. Wałbrzycha) i został utworzony w myślą o obsłudze klientów z Dolnego Śląska. Arena oferuje tam oczyszczanie metali w prawie 3-metrowym złożu fluidalnym oraz w wannie zanurzeniowej o takich samych wymiarach. Ponadto, jako główny przedstawiciel w Polsce belgijskiej firmy Arena Comet NV, producenta złóż fluidalnych Scirocco oraz pieców do pirolizy Diablo i Santana, Arena Comet zapewnia już polskojęzyczne wsparcie techniczne oraz serwis dla klientów, którzy zakupili urządzenia do termicznej obróbki metali (dotychczas odbywało się to bezpośrednio przy udziale firmy w Belgii).

  Zarówno profil usługodawcy, jak i producenta urządzeń do termicznego czyszczenia metali, sprawiają, że Arena Comet jest dobrym partnerem dla firm poszukujących rozwiązań w tym zakresie. Wszystkie maszyny do termicznej obróbki metali, na których pracuje Arena Comet, są właśnie jej produkcji.


  1325oczyszczanie_002.jpg


  ... oraz wanna zanurzeniowa w Świebodzicach.


  Najpopularniejszą i główną technologią używaną w Arena Comet jest termiczne oczyszczanie metali w złożu fluidalnym, czyli kąpiel w gorącym piasku. Wybór padł na tę technologię, bo jest ona najszybsza i dzięki temu świetnie nadaje się do zastosowania w zakładach usługowych, gdzie liczy się czas i jakość wykonania usługi. Detale przeznaczone do odlakierowania układane są w koszu otwieranym z przodu. Jeśli chodzi o odlakierowanie w złożu fluidalnym (sprawa wygląda tak samo w przypadku pieców do pirolizy) ważne jest, aby przed czyszczeniem zwrócić uwagę na:

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...