• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 5(79)/2012

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.09.2012, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 2

  Nowa ekonomiczna i ekologiczna technologia oczyszczania


  Poprawa żywotności i ekonomiczności oraz ciągła optymalizacja jakości należą do ważnych celów w przemyśle motoryzacyjnym. Swój wkład wnosi do tego innowacyjna technologia oczyszczania, stosowana między innymi przed lakierowaniem elementów konstrukcyjnych. Jest to metoda kompletnie niewymagająca użycia środków chemicznych, opierająca się na połączeniu nasyconej pary i prądu powietrza o bardzo dużej prędkości. Niezawodnie, szybko i ekonomicznie usuwa różne zanieczyszczenia.


  Starania mające na celu zredukowanie zużycia zasobów naturalnych oraz emisjęCO2, jak również włączenie do produkcji procesów optymalizujących koszty i jakość, prowadzą do powstawania nowych projektów we wszystkich obszarach produkcyjnych w branży motoryzacyjnej. Dotyczy to także procesu oczyszczania elementów konstrukcyjnych i powierzchni. Przyjazna dla środowiska technologia EcoCSteam oferowana przez Dürr Ecoclean GmbH to innowacyjne oczyszczanie parowe, które bez użycia środków chemicznych, niezawodnie i szybko usuwa z dowolnych materiałów najróżniejsze zanieczyszczenia jak oleje, smary, emulsje, środki antyadhezyjne, wióry, pył i odciski palców. Ponadto, nowa technologia wyróżnia się wysoką wydajnością w różnych zadaniach, jak na przykład w oczyszczeniu przed lakierowaniem. W porównaniu do tradycyjnie przyjętych rozwiązań, umożliwia ona uzyskanie wyższej jakości czyszczenia w krótszych czasach taktowania - i to przy wyraźnie zmniejszonych kosztach inwestycji i eksploatacji oraz mniejszym zapotrzebowaniu przestrzeni. System EcoCSteam można umieścić w kabinie lakierniczej i w prosty sposób zautomatyzować za pomocą robotów.

  1221para_001.jpg

  Kiedy strumień pary wychodzi z dyszy, łączy się z ogrzanym powietrzem o przyspieszonej prędkości i w sposób ukierunkowany jest prowadzony na powierzchnię przeznaczoną do oczyszczenia.


  Nowy sposób wytwarzania pary

  W celu wytworzenia pary, we współpracy z ekspertami z tego zakresu, Dürr Ecoclean opracował rozwiązanie wg zasady przepływowego ogrzewania wody. Pod wpływem ciśnienia woda przepływa przez system rur wyposażony w spirale grzewcze i jest w nich podgrzewana do temperatury w zakresie 135-280°C, w zależności od zadania oczyszczania. Zamiana w parę następuje w czasie zanim woda z rury zostanie wpompowana do dyszy oczyszczającej. Ta innowacyjna metoda wytwarzania pary podczas przepływu w porównaniu do tradycyjnych urządzeń z kotłem parowym gwarantuje, że dla procesu oczyszczenia powstaje para w jednakowej ilości i jakości oraz o stałych właściwościach. Wydajność przepływu wody i pary, a także ogrzewania można dokładnie dopasować do zadania oczyszczania za pomocą sterownika systemu EcoCSteam, który stale je kontroluje i dostosowuje.

  Tagi: czyszczenie,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...