• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 4(96)/2015

  Artykuły branżowe

  Drewno

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.07.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3
  Drewno to jeden z najszlachetniejszych surowców, jakie dostarcza nam natura. Jest lubiany za swą naturalność, kolorystykę i zapach oraz szeroką gamę gatunków, począwszy od rodzimych, regionalnych, po wysublimowane egzotyczne. Jest zawsze w modzie, ponieważ pozwala na stworzenie przyjaznego naturalnego otoczenia. Wykorzystane zawsze spełnia swoją funkcję pod warunkiem, że zostanie w odpowiedni sposób zabezpieczone lub uszlachetnione.

  Powłoki na drewno a przygotowanie powierzchni  Zawsze chcemy się cieszyć walorami drewna przez długie lata. Będzie to możliwe pod warunkiem odpowiedniego jego zabezpieczenia uwzględniając przede wszystkim warunki i czynniki, na które będzie narażone podczas eksploatacji. Niezmiernie ważnym i istotnym jest dobór odpowiedniej technologii korzystając z doradztwa doświadczonych specjalistów. Odpowiednio dobrane materiały i komponenty w procesie produkcji mebli pozwalają zaoszczędzić czas a także skrócić, a niejednokrotnie wyeliminować zbędne czynności w procesie technologicznym optymalizując tym samym cały proces produkcji. Nie bez znaczenia dla producentów jest jakość oraz gwarancja dobieranych surowców, która gwarantuje bezpieczeństwo produktu. Na wysoką jakość i optymalny czas składają się technologia, jakość użytych surowców i kontrola procesu produkcyjnego. Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty w procesie wykańczania drewna, należy bardzo szczególną uwagę poświęcić odpowiedniemu przygotowaniu powierzchni przed ostatecznym wykończeniem. Stopień dopracowania i odpowiednie wyszlifowanie drewna będzie miało ogromne znaczenie na ostateczny efekt. W zależności od poziomu zaawansowania procesów technologicznych, Italcolor oferuje materiały ścierne dla każdego rodzaju, począwszy od produktów wykorzystywanych przy pracach ręcznych, poprzez wykorzystanie elektronarzędzi, aż do zaawansowanych rozwiązań produkcyjnych. Bardzo ważnym i istotnym czynnikiem jest odpowiedni dobór granulacji materiałów ściernych na poszczególnych etapach produkcji, jak również dostosowanie ich do wykańczanych gatunków drewna. Firma Italcolor proponuje kompleksowe rozwiązania dla przemysłu meblarskiego, w swojej ofercie posiada niezbędne materiały i surowce potrzebne do odpowiedniego przygotowania powierzchni marki własnej ISAND, jak również innych dostawców.


  1618dekoracja_001.jpg

  Drewno jest lubiane za swą naturalność, kolorystykę i zapach oraz szeroką gamę gatunków.


  Do wykończenia powierzchni drewnianych Italcolor posiada szeroki asortyment, w skład którego wchodzą marki własne COLORIT, COLORWOOD, jak również produkty włoskiego producenta firmy ICA.

  COLORIT to grupa produktów przeznaczonych dla klientów indywidualnych dające szerokie możliwości wykańczania, zabezpieczania i ozdabiania elementów drewnianych dzięki takim produktom, jak impregnaty, lakierobejce wodne, lakiery akrylowe, farby pastelowe, bejce wodne w ciekawej kolorystyce czy woski i oleje do drewna.

  COLORWOOD to grupa produktów dla profesjonalistów przeznaczona do ochrony, konserwacji i dekoracji powierzchni z litego drewna oraz elementów okleinowanych naturalnymi fornirami, obejmująca miedzy innymi: impregnaty do drewna, bejce rozpuszczalnikowe, spirytusowe, wodne pod nazwą Classica i Rustica oraz bejce pastelowe. Również patyny rozpuszczalnikowe, spirytusowe i wodne oraz oleje do mebli, parkietu i tarasów. Wszystkie produkty dostępne są w stałej ofercie i szerokiej gamie kolorystycznej oraz według indywidualnych wzorców referencyjnych dostarczonych przez klienta.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...