• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(89)/2014

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Strona 3 z 3


  1459odlew_004.jpg

  Przypieczętowanie pomyślnego odbioru oczyszczarki podaniem rąk przez Igora Sapetko (z lewej) oraz Mikhaila Kozheduba, przedstawiciela firmy Rösler na Ukrainie.


  1459odlew_005.jpg

  Firma PJSC Energomashspetsstal (EMSS) produkuje odlewy o złożonych kształtach, takie jak np.: obudowy do turbin parowych i wodnych, wirniki do turbin parowych, silniki hydrauliczne, trawersy, wieńce zębate, łopatki śrub, piasty, walce podporowe do urządzeń do walcowania na gorąco i na zimno oraz obsady matryc.


  Więcej części niż zwykle

  Po procesie śrutowania ścierniwo trafia do dwóch dużych lejów zsypowych, znajdujących się w fundamencie, które kierują je dalej, poprzez system transportowy do systemu recyrkulacji ścierniwa. Wyzwaniem dla firmy Rösler było również ulokowanie lejów zsypowych właśnie w tym miejscu, ponieważ szyny systemu transportowego zezwalają na dostęp do "piwnicy" o rozmiarach zaledwie 2 × 2 m?, przez którą musiały być transportowane wszystkie komponenty znajdujące się pod urządzeniem. W wyniku tego leje zostały rozłożone, nie jak zwykle, na cztery, lecz na 15 części w celu ułatwienia ich transportu na dół urządzenia.

  Lepszy dostęp w przypadku konserwacji i napraw do istotnych komponentów urządzenia znajdujących się nad posadzką hali umożliwia pięciopiętrowa platforma serwisowa. Także punkt serwisowy firmy Rösler na Ukrainie jest odpowiedzialny za szybką i ekonomiczną konserwację oczyszczarki. - Dzięki nowej oczyszczarce przelotowej jesteśmy w stanie osiągnąć wymaganą jakość powierzchni przy 50-krotnie mniejszym zużyciu ścierniwa niż wcześniej - stwierdza Igor Sapetko. - Oprócz tego, znacznie polepszył się czas obróbki: w przeciągu zaledwie kilku godzin wykonujemy pracę, na którą wcześniej kilku pracowników potrzebowało kilku tygodni, wykonując ją ręcznie.


  Rösler Oberflächentechnik GmbH

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...