
Przypieczętowanie pomyślnego odbioru oczyszczarki podaniem rąk przez Igora Sapetko (z lewej) oraz Mikhaila Kozheduba, przedstawiciela firmy Rösler na Ukrainie.
Firma PJSC Energomashspetsstal (EMSS) produkuje odlewy o złożonych kształtach, takie jak np.: obudowy do turbin parowych i wodnych, wirniki do turbin parowych, silniki hydrauliczne, trawersy, wieńce zębate, łopatki śrub, piasty, walce podporowe do urządzeń do walcowania na gorąco i na zimno oraz obsady matryc.
Więcej części niż zwykle
Po procesie śrutowania ścierniwo trafia do dwóch dużych lejów zsypowych, znajdujących się w fundamencie, które kierują je dalej, poprzez system transportowy do systemu recyrkulacji ścierniwa. Wyzwaniem dla firmy Rösler było również ulokowanie lejów zsypowych właśnie w tym miejscu, ponieważ szyny systemu transportowego zezwalają na dostęp do "piwnicy" o rozmiarach zaledwie 2 × 2 m?, przez którą musiały być transportowane wszystkie komponenty znajdujące się pod urządzeniem. W wyniku tego leje zostały rozłożone, nie jak zwykle, na cztery, lecz na 15 części w celu ułatwienia ich transportu na dół urządzenia.
Lepszy dostęp w przypadku konserwacji i napraw do istotnych komponentów urządzenia znajdujących się nad posadzką hali umożliwia pięciopiętrowa platforma serwisowa. Także punkt serwisowy firmy Rösler na Ukrainie jest odpowiedzialny za szybką i ekonomiczną konserwację oczyszczarki. - Dzięki nowej oczyszczarce przelotowej jesteśmy w stanie osiągnąć wymaganą jakość powierzchni przy 50-krotnie mniejszym zużyciu ścierniwa niż wcześniej - stwierdza Igor Sapetko. - Oprócz tego, znacznie polepszył się czas obróbki: w przeciągu zaledwie kilku godzin wykonujemy pracę, na którą wcześniej kilku pracowników potrzebowało kilku tygodni, wykonując ją ręcznie.
Rösler Oberflächentechnik GmbH
Komentarze (0)