• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 3(89)/2014

    Artykuły branżowe

    Procesy Wspomagające

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 2 z 3

    Takie wymagania postawili kierownicy projektu firmy EMSS sześciu producentom urządzeń do obróbki strumieniowo-ściernej, z których trzech zakwalifikowało się do dalszego etapu, w tym firma Rösler Oberflächentechnik GmbH. Decyzja o wyborze dostawcy zapadła po obejrzeniu zakładu producenta, a także po zapoznaniu się z przedstawioną koncepcją urządzenia. Już po szczegółowym zapoznaniu się z rysunkiem technicznym oczyszczarki typu RDS 80/70 firmy Rösler inżynierowie przedsiębiorstwa EMSS byli pewni, że wszystkie ich wymagania zostaną spełnione.


    1459odlew_003.jpg

    Dzięki specjalnemu urządzeniu, wyposażonemu w system sprężonego powietrza, jest możliwa ręczna obróbka końcowa odlewów o złożonych kształtach.


    Dopasowana co do centymetra

    Oczyszczarka przelotowa firmy Rösler z szynowym systemem transportowym typu RDS 80/70 jest jednym z największych urządzeń do obróbki strumieniowo-ściernej na świecie, i do tej pory, największym w historii firmy Rösler. Została ona tak dopasowana do wielkości hali produkcyjnej, że odstęp od słupów podporowych w niektórych miejscach jest bardzo niewielki. Podwójne kurtyny, wykonane z odpornej na zużycie gumy i metalu, umieszczone na wlocie i wylocie zapobiegają wydostawaniu się ścierniwa na zewnątrz. To 30-metrowe urządzenie składa się z trzech komór: komory wejściowej i wyjściowej oraz komory roboczej o wewnętrznych rozmiarach 10 500 × 8000 × 7000 (dł. × szer. × wys.) mm. Niesamowicie duża szerokość komory roboczej zezwala na obracanie w niej detali o długości do 7 m w trakcie procesu obróbki. Detale są poddawane obróbce strumieniowo-ściernej za pomocą ośmiu turbin typu Hurricane H42® o mocy 22 kW każda, umieszczonych na górze i bocznej ścianie komory roboczej przy przepustowości ścierniwa ponad 2000 kg/min. Po pierwszym etapie obróbki detal zostaje umieszczony za pomocą dźwigu na stole obrotowym, znajdującym się na szynowym systemie transportowym. Podczas drugiego etapu, śrutowaniu jest poddawana druga, jeszcze nieobrobiona powierzchnia detalu. Rozwiązanie to jest również idealne do obróbki odlewów, których ze względu na ich długość, nie da się obrócić w komorze roboczej. W celu ochrony przed zużyciem, komora robocza została kompletnie wykonana ze stali manganowej i dodatkowo wyposażona w ściśle przylegające do siebie wymienne płyty osłonowe. Aby umożliwić obróbkę ręczną kompleksowych odlewów, oczyszczarka została wyposażona w system sprężonego powietrza oraz oświetlenie wewnątrz komory roboczej. Cechą szczególną oczyszczarki przelotowej, wykonanej dla firmy EMSS, jest specjalny zbiornik na ścierniwo o pojemności 30 ton. Dzięki niemu ścierniwo zawsze znajduje się w zapasie, w związku z czym nie zachodzi konieczność przerywania procesu obróbki detali nawet o wyjątkowo skomplikowanej geometrii.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...