• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 4(90)/2014

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Procesy Wspomagające

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.07.2014, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3
  Rozbudowa zakładu firmy Agtos w Koninie stworzyła znacznie większe możliwości produkcyjne innowacyjnych oczyszczarek. Nowoczesne centrum biurowo-produkcyjne to także poprawa wizerunkowa firmy, ale i warunków pracy.

  Producent oczyszczarek strumieniowych rozbudował zakład w Polsce  Filozofią firmy Agtos jest uzyskanie kompetencji w zakresie techniki strumieniowo-ściernej na najwyższym poziomie, by m.in. sprostać wymaganiom i życzeniom klientów. Celem jest przy tym długofalowa współpraca partnerska. Aby osiągnąć ten cel, stworzono wszystkie niezbędne podstawy, dzięki którym klienci czerpią korzyści z bogatego doświadczenia zespołu AGTOS w dziedzinie techniki obróbki strumieniowej, uzupełniając ją o nowoczesne techniczne środki pracy oraz nowoczesne pomysły. Zespół dysponuje olbrzymim potencjałem, jeśli chodzi o doświadczenie w zakresie opracowywania, konstruowania, produkcji i dystrybucji urządzeń do obróbki strumieniowej. Agtos oferuje własny kompleksowy program urządzeń dopasowanych do potrzeb klienta. Są to urządzenia do obróbki strumieniowej z wirnikiem rzutowym, z każdorazowo dopasowanym układem transportu dla wielostronnych zadań, typu: usuwanie zgorzeliny, odrdzewianie, szorstkowienie, usuwanie lakieru, wygładzanie, utwardzanie.


  1493nowoczesne_001.jpg

  Przelotowa oczyszczarka strumieniowa z transportem podwieszonym (Jungheinrich, Moosburg, Niemcy).


  1493nowoczesne_002.jpg

  Przelotowa oczyszczarka strumieniowa z transportem podwieszonym (Kongskilde, Kutno, Polska).


  1493nowoczesne_003.jpg

  Oczyszczarka strumieniowa z taśmą stalową (Odlewnia Żeliwa, Lisie Kąty, Polska).


  Firma Agtos obecna jest na polskim rynku od 2001 roku. W tej chwili zakład w Polsce zatrudnia więcej pracowników niż w siedzibie w Niemczech. To tu odbywa się produkcja urządzeń do obróbki strumieniowej, ale również funkcjonuje dział konstrukcyjny. W tym roku zakład w Koninie został niemal całkowicie przebudowany. Powstała nowa hala produkcyjna, zaplecze sanitarno-biurowe, ale zmiany dotyczyły również pozostałego obszaru firmy, włącznie z drogami dojazdowymi. Rozbudowa dała możliwości produkcji większych i bardziej zaawansowanych technologicznie maszyn. Tego dziś oczekują klienci. Generalnie kontakty z klientami i dostawcami z całego świata są nawiązywane w biurze w Niemczech, tam też powstają pierwsze projekty urządzeń, a następnie trafiają one do biura konstrukcyjnego w Polsce, gdzie są przygotowywane pod kątem produkcji. Cały montaż odbywa się w Koninie, jednak zanim oczyszczarka trafi do klienta, przechodzi serię prób, po czym jest demontowana, dopiero wówczas następuje jej lakierowanie i dostawa do odbiorcy.


  1493nowoczesne_004.jpg

  Antonius Heitmann przy projektach oczyszczarek w polskim biurze konstrukcyjnym.


  1493nowoczesne_005.jpg

  Produkcja odbywa się w nowoczesnym zakładzie w Koninie.


  Oczyszczarki

  Oczyszczarki strumieniowe z przenośnikami rolkowymi są przeznaczone głównie do prac związanych z usuwaniem zgorzelin i rdzy z profili, blach i innych elementów. Zastosowany system transportu rolkowego, w kombinacji z przenośnikami poprzecznymi, pozwala powiązać w jedną linię produkcyjną takie procesy, jak cięcie, wiercenie, oczyszczanie i konserwacja. Gwarantuje to elastyczność procesu technologicznego i maksymalną oszczędność materiałową.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...