• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 6(74)/2011

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Urządzenia Lakiernicze

  Budownictwo

  Drewno

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.11.2011, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Graco prezentuje innowacyjny system dozowania oraz poszerza swoją ofertę urządzeń do natrysku


  Graco, amerykański specjalista w zakresie systemów transferu i aplikacji materiałów płynnych oraz lepkich, udoskonalił i wprowadził na rynek dwa nowe produkty: kompaktowy elektroniczny dozownik dwuskładnikowy ProMix2KE oraz serię zestawów natryskowych wspomaganych powietrzem i hydrodynamicznych Mini Merkur ES.


  System dozujący ProMix2KE jest prosty w obsłudze oraz konserwacji. Według zapewnień producenta, można dzięki niemu bezproblemowo mieszać materiały dwuskładnikowe, uzyskując przy tym powtarzalne wyniki. Dozownik został zaprojektowany z myślą o zastosowaniach dwuskładnikowych jedno- lub maksymalnie trójkolorowych w zamkniętych kabinach natryskowych. Utrzymuje proporcje mieszania w uprzednio zdefiniowanych granicach tolerancji, aż do ±1% w wersji z miernikiem i ±2% w wersji z pompą. Materiał niezgodny z proporcjami nie dociera do produktu, co eliminuje kosztowną konieczność ponownego wykonywania pracy.


  Automatyczne płukanie

  ProMix2KE ze zintegrowanymi pompami można skonfigurować dla niemalże wszystkich technologii natryskiwania, zaś w wersji z miernikiem znajduje zastosowanie do farb dwuskładnikowych jedno- lub maksymalnie trójkolorowych. Proste w obsłudze sterowanie czyni to urządzenie odpowiednim również dla początkujących użytkowników; czujnik przydatności farby do stosowania przynosi wyraźne oszczędności w zakresie kosztów oraz zużycia materiałów. Wszystkie części urządzenia, które mają kontakt z lakierem, wykonane są ze stali szlachetnej. Nowy system ProMix2KE bezproblemowo dozuje materiały, jak np. żywice epoksydowe lub poliuretan na bazie rozpuszczalnika bądź wody, a także materiały katalizowane kwasem. Standardowym wyposażeniem jest automatyczne czasowe sterowanie płukaniem mieszalnika oraz zaworów dozujących żywicę i katalizator. Wszystkie części w dozowniku dwuskładnikowym 2KE wymagające regularnej konserwacji są łatwo dostępne. Oprócz tego ProMix 2KE posiada proste w konserwacji zawory do wkładów filtrujących materiał oraz filtrów powietrza umiejscowionych na zewnątrz. Można zaprogramować czas regeneracji wkładów filtracyjnych. Ciekłokrystaliczny wyświetlacz tworzący elektroniczną dokumentację ułatwia użytkownikom urządzenia kontrolę nad procesem produkcji. ProMix2KE znajduje zastosowanie zarówno w obszarach zagrożonych wybuchem, jak i niezagrożonych eksplozją, dostępny jest w wersji stojącej oraz w wersji ściennej.


  Kompaktowe gotowe do użycia zestawy natryskowe

  Tagi: Graco, ProMix,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...