• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 1(93)/2015

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.01.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Nowym produktem SATAjet 5000 B, firma SATA uzupełnia swoją ofertę o innowacyjny wysokojakościowy pistolet, który charakteryzuje się dużą elastycznością. Po raz pierwszy został pokazany na tegorocznych Międzynarodowych Targach Automechanika we Frankfurcie nad Menem.

  Najnowszy pistolet SATA zapewnia optymalne wyniki w lakierowaniu  Podczas opracowania pistoletu skupiono się na znacznie większej elastyczności operacyjnej w zakresie ciśnienia wejściowego, odległości lakierowanego obiektu oraz zdolności przystosowania się do różnych systemów lakieru. - Z SATAjet 5000 B, w zależności od lakieru, warunków otoczenia oraz osobistych preferencji, użytkownicy pistoletu mogą przy ciśnieniu wejściowym od 0,5 do 2,4 bara i odległości natrysku 10 do 21 cm, osiągać optymalne wyniki w lakiernictwie - uważa dr Ewald Schmon, szef rozwoju aplikacji SATA. - Odnosi się to zarówno do wersji HVLP, jak i RP.

  SATAjet 5000 B dostępny jest w następujących rozmiarach dysz: RP 1,0 / 1,1 / 1,2 / 1,2 W / 1,3 / 1 4 / 1,6 / 1,8 / 2,0 / 2,5 i HVLP 1.0 / 1.2 / WSB / 1,3 / 1,4 / 1,5 / 1,7 / 1,9 / 2,2.


  1543niezwykle_001.jpg

  Pistolet SATAjet 5000 B: wersja HVLP i RP.


  Wyjątkowym atrybutem SATA jest inteligentny wyświetlacz cyfrowego pomiaru ciśnienia zintegrowany w korpusie pistoletu. SATAjet 5000 B DIGITAL umożliwia wysoką powtarzalność wyników osiągniętych w lakierowaniu. Opcjonalnie wersję standardową można wyposażyć w manometr cyfrowy SATA adam 2. W obydwu przypadkach pistolet lakierniczy SATA jest kompaktowy, lekki i umożliwia wysoki poziom bezpieczeństwa w procesie aplikacji.

  Warto zauważyć ulepszoną ergonometrię pistoletu SATAjet 5000 B. Dla przykładu, rękojeść w wersji cyfrowej nie odbiega wielkością od rękojeści w pistolecie standardowym. Rękojeść pistoletu w wersji digital również dobrze dopasowuje się do mniejszych dłoni. Pokrętło regulacji ciśnienia pistoletu zostało powiększone, przez co pistolet jest wygodny w obsłudze, a regulacja o pół obrotu zmienia strumień z szerokiego na okrągły. Nowoczesna konstrukcja SATAjet 5000 B została zaprojektowana we współpracy z Porsche Design Studio w Zell am See (Austria).


  1543niezwykle_002.jpg

  Pistolet lakierniczy SATA jest kompaktowy, lekki i zapewnia najwyższą jakość powierzchni w procesie aplikacji.


  Satynowa powierzchnia SATAjet 5000 B jest perłowo chromowana, która odporna jest na korozję oraz łatwa w czyszczeniu. Elementami łatwymi w czyszczeniu są również: kanał materiałowy, podłączenie szybkiej zmiany zbiornika QCC (Quick Cup Connector) oraz szybkozłączka QC (Quick Change). Wysoka jakość części oraz uszczelek samonastawnych ułatwia konserwację oraz zwiększa ich żywotność. Solidna głowica powietrzna wykonana jest z mosiądzu, natomiast iglica i dysza materiałowa wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

  Pistolety SATA projektowane i produkowane są wyłącznie w Niemczech, przy ścisłej kontroli jakości na każdym etapie produkcji. Wysokiej jakości części montowane są z najwyższą starannością, a każda dysza jest ręcznie justowana. Dzięki temu lakiernicy osiągają z pistoletem SATAjet 5000 B najwyższą jakość powierzchni.


  www.sata.pl

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...