• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 6(98)/2015

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  01.11.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2
  Rewolucja w technologii aplikacji proszku! Firma Gema Switzerland przynosi branży powłok proszkowych nowe rozwiązanie w dziedzinie przesyłania proszku w fazie gęstej - jednokanałowe pompy w technologii Smart Inline.

  Obsługa automatycznych malarni proszkowych wyposażonych w inżektory lub wielokanałowe pompy starej generacji nieustanie monitoruje proces malowania, starając się utrzymać parametry napylania umożliwiające uzyskanie optymalnego efektu końcowego. Zachowanie stabilnego, powtarzalnego napylania przy użyciu takiego sprzętu jest wyzwaniem. W przypadku starszych pomp wielokanałowych zjawiska "dmuchania" i "plucia farbą" wymagają częstych regulacji parametrów. Z kolei w inżektorach, proszek stopniowo wyciera tuleję inżektora, co prowadzi do zmniejszania jego wydajności i równomierności podawania farby. Pompy inżektorowe wymagają większej średnicy węża proszkowego i większej ilości powietrza do transportu proszku, co przy konieczności uzyskania dużej wydajności może prowadzić do zbyt dużej szybkości w dyszy pistoletu, problemów z ładowaniem i spadkiem efektywności pokrycia.

  1680najwyzsza_001.jpg

  Pompa proszkowa OptiSpray AP01.


  1680najwyzsza_002.jpg


  W odróżnieniu do niektórych rozwiązań wielokanałowych pomp proszku w fazie gęstej, konstrukcja pompy OptiSpray AP01 opiera się na jednej optymalnej ścieżce proszku, która wraz z zaawansowanym sterowaniem tworzy program Smart Inline Technology (SIT), zapewniający niezwykłe oszczędności farb proszkowych i najwyższą jakość powłoki. Dla wszystkich rodzajów farb proszkowych, nawet najbardziej wymagających - specjalnych, proszków metalicznych i struktury.

  Kompaktowa konstrukcja pompy składa się ze ścieżki proszku (dwa zawory przeponowe oraz komory ssąco-tłoczące) oraz modułu sterującego zawierającego elementy pneumatyczne i elektroniczne. Czas jednego cyklu wynosi zaledwie 0,33 sekundy. Wydajność pompy to 50-300 g/min.

  Pompa OptiSpray AP01 współpracuje z jednostką sterującą OptiStar CG12-CP oraz pistoletem automatycznym OptiGun GA03-P. Proszek do pistoletu dostarczany jest w fazie gęstej z bardzo małą ilością powietrza. Dzięki małym prędkościom zwiększa się czas użytkowania węży proszkowych. Powietrze atomizacji jest podłączone bezpośrednio w tylnej części pistoletu. Pozwala to na uzyskanie bardziej miękkiej i gęstszej chmury proszku, nawet przy długich wężach proszkowych (do 30 metrów) i wymaganej wysokiej wydajności. Wewnętrzna średnica węża proszkowego to tylko 7 mm.

  Dzięki doskonałej kontroli parametrów, nowa pompa OptiSpray AP01 umożliwia osiągnięcie wysokiej jakości, powtarzalnej powłoki malarskiej, zapewniając jednolity wydatek farby w całym okresie żywotności części eksploatacyjnych. Miękka chmura proszkowa umożliwia lepsze pokrycie skomplikowanych elementów. Sterowanie pompy oferuje dwa tryby pracy: Standard i Special. W trybie Special pompa radzi sobie doskonale z proszkami, przy których inżektor zatyka się po kilku sekundach pracy! Wszystkie te cechy dają możliwość zmniejszenia zużycia proszku nawet do 15%.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...