• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 6(98)/2015

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Galwanotechnika

  Kataforeza

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.11.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2
  Isuzu Motors Limited produkuje samochody dostawcze i części w zakładzie produkcyjnym w Fujisawa w Japonii. Bez zakłócania bieżącej działalności zakład został ostatnio wyposażony w zupełnie nową lakiernię. Innowacyjny system przenośników Eisenmann, E-Shuttle 300, zapewni niezawodny, wydajny transport 50 kabin samochodów ciężarowych na godzinę aż do etapu obróbki wstępnej i malowania elektroforetycznego (e-coat). Jest to system po raz pierwszy wdrożony na rynku japońskim, który tradycyjnie jest zdominowany przez dostawców krajowych.

  Pierwsze japońskie wdrożenie nowoczesnego systemu przenośników przedsiębiorstwa Eisenmann dla Isuzu  Liderzy projektu odpowiedzialni za budowę nowych przenośników dla lakierni Isuzu w Fujisawie wymyślili sprytną strategię jej przeobrażenia: nowy dział obróbki wstępnej oraz dział kataforezy zostanie zainstalowany i uruchomiony w pustym zakładzie obok już istniejącej lakierni. Założono, że po tym, jak dział obróbki wstępnej i nowa linia do kataforezy rozpoczną pracę, stara instalacja zostanie unieruchomiona i zdemontowana. W efekcie, tok produkcji nie został zaburzony, a koszty budowy i wymagania przestrzenne zostały utrzymane w ryzach. Ta ostatnia korzyść jest szczególnie ważna ze względu na bardzo wysokie ceny gruntów w aglomeracji tokijskiej.

  1686male_001.jpg

  System przenoszenia w systemie E-Shuttle 300 został specjalnie zmodyfikowany tak, aby przenosił sześć różnych kabin ciężarówek Isuzu.


  Wyjątkowa jakość obróbki wstępnej


  Coś nowego pojawiło się również w wyposażaniu linii do obróbki wstępnej. Podczas odwiedzin w zakładach produkcyjnych Porsche, kierownicy projektu Isuzu zauważyli nowoczesne rozwiązanie w postaci systemu przenośników Eisenmann E-300. Byli pod wrażeniem wysokiej jakości wyników osiągniętych podczas obróbki wstępnej i kataforezy katodowej. Od tej chwili stało się jasne, że system Eisenmanna pomoże Isuzu w ustanowieniu nowych standardów w dziedzinie lakierowania kabin ciężarówek w Japonii i na całym świecie. - Prowadziliśmy również rozmowy z dostawcami innych rozwiązań - mówi Yoshinobu Tamura, kierownik projektu odpowiedzialny za budowę nowej lakierni do kabin samochodów ciężarowych. - Ale tylko system E-Shuttle 300 spełnia nasze wymagania dotyczące jakości i elastyczności.

  Unikalna konstrukcja Shuttle E-300 zapewnia nieprzeciętną, powtarzalną jakość powłok. Każdy przenośnik posiada trzy dowolnie programowalne osie (poziomą, podnoszenia i obrotu) oraz swój własny sterownik. Sekwencje ruchowe każdej osi można szybko i łatwo zaprogramować, dzięki czemu krzywa zwilżalności i czasu procesu mogą być indywidualnie definiowane i monitorowane dla każdego typu karoserii. - Możemy konfigurować optymalne krzywe zwilżalności dla kabin różnych samochodów ciężarowych - małych modeli standardowych, dużych kabin załogowych i wariantów z bardzo wysokimi dachami - informuje Tamura. - Korzystamy również z systemu do wstępnej obróbki elementów zewnętrznych, takich jak zderzaki, drzwi i osłony silnika.

  Kombinacja podnoszenia i obracania się do 360 stopni sprawia, że kabina może znaleźć się w każdej możliwej pozycji, w tym pełnej pionowej. Sekwencje ruchowe dostosowane są do każdej indywidualnej kabiny, by przezwyciężyć kłopoty związane z dostępem do trudno dostępnych ubytków i zagłębień. Rozwiązanie oferuje szybsze zanurzanie i wyjmowanie, w porównaniu z tradycyjnymi, sztywnymi przenośnikami wahadłowymi. Ponadto, karoserie pokrywane są doskonałą równą warstwą farby z mniejszą ilością wtrąceń, mniejsza jest też siła wywierana na powierzchnie zespolone a przesunięcia. Eisenmann specjalnie zmodyfikował rozwiązanie E-Shuttle 300, aby można przenosić sześć różnych kabin ciężarówki Isuzu.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...