• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 4(84)/2013
  Strona 1 z 3

  Większa wydajność, efektywniejsza praca, równe krycie - to największe zalety najnowszej linii do malowania proszkowego


  Od kilku miesięcy w Zakładzie Produkcji Automatyki Sieciowej S.A. (ZPAS S.A.) z siedzibą w Przygórzu działa najnowsza lakiernia proszkowa firmy Gema, która została zainstalowana i uruchomiona przez EKO-BHL Sp. z o.o. Unowocześnienie zakładu jest dużym wydarzeniem w 40-letniej historii produkcji różnego rodzaju obudów przemysłowych. Produkty te dostarczane są na potrzeby rynku energetycznego, telekomunikacyjnego oraz IT, a dystrybuowane na cały świat przez Grupę ZPAS.


  W 2013 roku Grupa ZPAS obchodzi 40-lecie swojej działalności. Tak długi staż na rynku świadczy o wysokiej pozycji firmy w branży komunikacji elektronicznej. Oczywiście współczesne elementy systemów IT, telekomunikacyjnych oraz energetycznych muszą charakteryzować się odpowiednimi parametrami i właściwościami, spełniającymi wysokie wymagania z zakresu nowoczesnych technologii high-tech. Dynamiczny rozwój firmy nie byłby możliwy bez nowoczesnego parku maszynowego w zakładach w Przygórzu oraz w Nowej Rudzie Słupcu. Dzięki instalacji systemu do napylania farb proszkowych marki Gema produkcja obudów teleinformatycznych (np. szaf serwerowych), wyrobów z blachy nierdzewnej-kwasoodpornej, szaf zewnętrznych aluminiowych czy pulpitów dyspozytorskich jest wielokrotnie wydajniejsza niż dotychczas. Każdorazowy przestój na czas zmiany koloru aplikowanych farb skrócił się aż 4-krotnie!  Jednostka dozowania proszku OptiCenter marki Gema daje możliwość szybkiej i pozbawionej wtrąceń zmiany koloru.

  - Potrzeba inwestycji w nową lakiernię proszkową pojawiła się z chwilą, gdy poprzednie rozwiązanie stało się zbyt uciążliwe - informuje Roman Matusiak, kierownik Wydziału Utrzymania Ruchu w Zakładzie Produkcji Automatyki Sieciowej S.A. - Stara linia lakiernicza generowała spore koszty, związane choćby z przestojem na czas zmiany kolorów. Teraz zamiast 2 godzin, wystarczy 25-30 minut na zmianę koloru. Większa wydajność, efektywniejsza praca, równe krycie bez śladów nadlań - to tylko niektóre z kolejnych zmian na lepsze.  Wewnętrzny system kontoli parametrów malarni - ZPAS.


  System do napylania farb proszkowych marki Gema składa się z: systemu do elektrostatycznego napylania farb AS05-12G, systemu manipulatorów ZA/XT, systemu sterowania CM30. Sercem nowoczesnej lakierni jest kabina do napylania farb proszkowych typu Magic Compact z OptiCenter i specjalnym wyciągiem farby na platformach ręcznych (bezpośrednio do filtra końcowego). Zestaw uchwytów do pistoletów automatycznych służy tu do zamocowania 4 automatycznych pistoletów w układzie pionowym (po obu stronach kabiny). Kabina lakiernicza to w sumie 8 automatów, 3 ręczne pistolety i jeden stacjonarny. Wspomniane pistolety służą do napylania farb proszkowych na 2 stanowiskach. To tu dokonuje się też ewentualnego przedmalowania/domalowania.

  Tagi: EKO-BHL,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...