• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 5(85)/2013

    Artykuły branżowe

    Urządzenia Lakiernicze

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.09.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 1 z 3

    Rozwiązania dopasowane do konkretnej malarni kluczem do sukcesu


    Przyjazne i proste sterowanie, łatwa i szybka zmiana koloru, dokładne napylanie proszku oraz automatyczne czyszczenie - to tylko niektóre zalety urządzeń aplikacyjnych firmy Wagner, które pracują w lakierni proszkowej przedsiębiorstwa KART-MAP, produkującym meble metalowe wysokiej jakości.


    Firma KART-MAP powstała w 1985 roku jako prywatny zakład ślusarski. W 1987 roku w ofercie handlowej pojawiły się po raz pierwszy meble metalowe w postaci szaf na plany i mapy. W kolejnych latach sukcesywnie rozszerzano ofertę o szafy biurowe, kartotekowe oraz BHP. W 2001 roku, po przeprowadzonym audycie systemu zarządzania jakością, firma uzyskała certyfikat jakości zgodny z wymaganiami międzynarodowej normy ISO 9001:2000 w zakresie projektowania, produkcji i serwisu mebli. Certyfikat ten potwierdza wysoką ich jakość oraz gwarantuje utrzymanie stabilności procesu produkcji i obsługi klienta. W Dziale Konstrukcyjno-Projektowym prowadzone są prace nad udoskonalaniem produktów. Zakład inwestuje także w nowoczesny park maszynowy, stąd też w połowie 2010 roku uruchomiono nową, w pełni zautomatyzowaną i proekologiczną malarnię (wyroby w KART-MAP lakierowane są technologią malowania proszkowego już ponad 20 lat).

    Kabina Super Cube z układem automatycznych aplikacji do lakierowania płaskich detali oraz powierzchni zewnętrznych i wnętrz szaf metalowych.

    Linia elektrostatycznego malowania farbami proszkowymi z zastosowaniem bezpiecznej bezrozpuszczalnikowej technologii przygotowania podłoża metalowego składa się z:

    - automatycznej 5-strefowej myjki natryskowej, w której realizowane jest  przygotowanie powierzchni obejmujące 5 operacji technologicznych, w wyniku których na elementach mytych wytworzona zostaje pasywna warstwa polimerowa,

    - suszarki po procesie przygotowania powierzchni,

    - automatycznej kabiny z PCV z cyklonowym układem odzyskowym,

    - pieca do polimeryzacji farby proszkowej,

    - instalacji oczyszczania ścieków po procesach przygotowania powierzchni.



    Manipulatory wgłębne docierają do wnętrza detali.


    Zastosowano nowoczesną, innowacyjną technologię przygotowania powierzchni wyrobów przed malowaniem (odtłuszczanie, fosforanowanie żelazowe i wytworzenie powłoki pasywnej metodą No-Rinse, która łączy w sobie zalety konwersyjnego przygotowania powierzchni i powłoki polimerowej. Nadaje się zarówno do przygotowywania powierzchni żelaza, stali i powierzchni ocynkowanych, jak i aluminium, i miedzi). Technologia ta posiada następujące zalety:

    Tagi: Wagner,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 5(85)/2013

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne