• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 5(67)/2010

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.09.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  NORTON PAINT SYSTEM – niemal w stu procentach wykorzystujący farbę


  W bieżącym roku Saint-Gobain Abrasives, w ramach swojej działalności, wprowadziła do sprzedaży system przeznaczony do napraw lakierniczych. Marka NORTON, pod którą wprowadzony został produkt, znana jest z oferty wysokiej klasy narzędzi ściernych stosowanych na każdym etapie prac naprawczych.


  Oprócz ściernic do przecinania i szlifowania, a także pełnej oferty materiałów ściernych nasypowych oraz znanego już na rynku systemu szlifującego Multi-Air, NORTON wprowadził system lakierniczy stanowiący doskonałe uzupełnienie asortymentu firmy.

  Dzięki ścisłej współpracy z klientami stworzony został łatwy w obsłudze system spełniający oczekiwania zakładów lakierniczych, oszczędzający czas wykonywania operacji przygotowawczych do niezbędnego minimum oraz praktycznie w stu procentach wykorzystujący farbę.


  Pięć prostych kroków do osiągnięcia niezrównanego efektu

  W kilku prostych krokach zapewnisz prawidłowe i efektywne przygotowanie operacji lakierniczych.

  1. Wybierz odpowiedni rozmiar miękkiego kubka, zamocuj na kołnierzu i włóż do kubka pomiarowego.

  2. Wlej farbę i wymieszaj.

  3. Nałóż pokrywkę kubka i zakręć za pomocą sytemu „3Click”. System ten całkowicie zapobiega przed nieszczelnością kubka.

  4. Zamontuj do adaptera i już możesz zaczynać.

  5. Po wykorzystaniu całej zawartości kubka możesz odkręcić go od pistoletu bez ryzyka zabrudzeń.


  Łatwy i prosty w założeniu system pojemników dostępny jest w trzech rozmiarach 250, 750 oraz 950 ml. Miękki kubek montuje się razem z kubkiem pomiarowym, dzięki czemu, zaraz po odmierzeniu odpowiedniej proporcji farby, jest on gotowy do zamontowania. Następnie zdejmujemy kubek pomiarowy pozostawiając tylko pojemnik na farbę. W ten sposób pozostaje on czysty i gotowy do następnych aplikacji. System jest kompatybilny praktycznie z każdym dostępnym na rynku pistoletem. Dzięki odpowiedniemu adapterowi można go łatwo i szybko zamocować.

  911miekki_01.jpg


  911miekki_02.jpg

  Tak zamontowany kubek doskonale sprawdza się w pracy nawet w trudno dostępnych miejscach i pod różnymi kątami nachylenia, pozostając całkowicie szczelnym. Miękki kubek, wraz ze zmniejszeniem się objętości farby, „zapada się”, dzięki czemu materiał jest wykorzystany praktycznie do ostatniej kropli.


  Leszek Marek

  leszek.marek@saint-gobain.com

  Saint-Gobain Abrasvies sp. z o.o.


  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...