• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 1(87)/2014

    Artykuły branżowe

    Antykorozja

    Kataforeza

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.01.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 3 z 4


    Zdecydowano się na przelotową śrutownicę firmy Konrad Rump Oberflächentechnik, z dwunastoma turbinami i ręczną kabiną śrutowniczą ze sprężonym powietrzem. Na początku 2013 roku nastąpiło uruchomienie jednej z obecnie najnowocześniejszych instalacji lakierowania powierzchni.

    Dzięki bardzo dobrej współpracy z takimi firmami, jak Rippert Anlagentechnik, Konrad Rump Oberflächentechnik, Chemische Werke Kluthe und FreiLacke udało się z powodzeniem zrealizować projekt. Technika instalacji została optymalnie dostosowana do przyszłościowych procesów lakierowania.

    Instalacja obróbki wstępnej podzielona została na dziesięć stref z następującymi etapami procesu:

    - odtłuszczanie

    - płukanie

    - aktywacja

    - cynkowanie - fosforanowanie

    - płukanie

    - pasywacja

    - płukanie DEMI (całkowicie odsoloną wodą)


    Każdy zbiornik można załadować maksymalnie 1200 kilogramami. W instalacji obróbki wstępnej dostępne jest odsysanie oparów (strumień objętości 8000 m3/h). Następnie odbywa się akrylowe, katodowe lakierowanie zanurzeniowe i płukanie zanurzeniowe 3-strefowe, ultrafiltracyjne, za pomocą następującego wyposażenia:

    - powlekany zbiornik zanurzeniowy lakierowania

    - agregat chłodzący

    - urządzenie ultrafiltracyjne

    - urządzenie uzupełniające lakier

    - zbiornik rezerwowy do przepompowania lakieru z KTL (stojący)

    - system do dializy i akcesoria

    - prostowniki

    - orurowanie z pompami obiegowymi


    Dodatkowe powlekanie proszkowe

    Stamtąd części przechodzą z nowego pieca KTL, który zaprojektowano ze śluzami komorowymi. Ogrzewanie odbywa się pośrednio za pomocą gazu ziemnego. Piec posiada inteligentną koncepcję odzyskiwania ciepła. Strefa chłodzenia do studzenia lakierowanych części wyposażona jest w zadaszenie, kanały oraz agregat powietrza doprowadzanego, zużytego i gorącego z regulacją temperatury. Wśród części do malowania znajdują się także takie, które należy dodatkowo polakierować w innym odcieniu. Są to między innymi duże części (9000 × 3000 × 2000 mm, maksymalna długość × szerokość × wysokość) o maksymalnej wadze elementu roboczego 2000 kg. W Kverneland maluje się proszkowo później także małe i długie części w żądanym odcieniu koloru.


    Akrylowa kataforeza i malowanie proszkowe w Kverneland, Soest


    Informacje na temat firmy Kverneland

    Firma Kverneland Group jest producentem i oferentem maszyn rolniczych, działającym na całym świecie i oferującym profesjonalnym rolnikom i przedsiębiorstwom rolniczym szeroką gamę produktów z zakresu techniki karmienia, uprawy gleby, nawożenia, wysiewu i ochrony roślin. Oddział w Soest wyspecjalizował się przede wszystkim w produkcji maszyn siewnych. Około 280 pracowników, łącznie z 20 stażystami, projektuje i produkuje siewniki do siewu jednoziarnowego, siewniki pneumatyczne i mechaniczne, jak również kombinacje siewników.

    Tagi: Rippert,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 1(87)/2014

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne