• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 6(98)/2015

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  01.11.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Strona 1 z 4
  Firma Haworth zainwestowała w nową malarnię proszkową w zakładzie produkcyjnym Bad Münder. Elementy są w niej malowane za pomocą innowacyjnych urządzeń aplikujących, które charakteryzują się mniejszym zapotrzebowaniem na sprężone powietrze, większą wydajnością lakieru oraz mniejszym zużyciem.

  Haworth uruchomił lakiernię proszkową wyposażoną w nowe urządzenia aplikujące  Haworth jest największym światowym producentem mebli biurowych i opracowuje projekty oraz produkty dla nowoczesnego środowiska pracy. W zakładzie Bad Münder, w dziale wystawienniczym, znajdującym się tuż za recepcją, odbywa się praca a wyposażenie pomieszczenia wcale nie przypomina miejsca pracy biurowej. - Środowisko pracy zmieniło się - mówi Detlef Dobelmann, kierownik produkcji mebli w firmie Hawort GmbH. - Dla produktywności i kreatywności nie jest koniecznie wymagane stałe miejsce przy biurku. Pożądane są raczej miejsca dla krótkich i nieformalnych spotkań albo miejsca do pracy wymagającej skupienia. Tutaj pokazujemy naszym klientom, jak to mogłoby wyglądać w praktyce.


  Malowanie proszkowe elementów do 4000 tys. dziennie


  Działający na arenie międzynarodowej producent mebli swój niemiecki oddział produkcji ulokował w małym miasteczku Bad Münder, w Dolnej Saksonii. Z tego powodu przedsiębiorstwo zainwestowało w nową malarnię proszkową.

  - Planowanie zakładu zaczęliśmy na początku 2014 roku i w pierwszej kolejności zajęliśmy się instalacjami przemysłowymi - informuje Dobelmann.

  Po sporządzeniu specyfikacji wymagań obejmujących etapy procesu - przygotowanie powierzchni, transport i suszenie względnie wygrzewanie - grono decydentów spotkało się z kilkoma producentami technologii i w kwietniu 2014 roku zadecydowano, że projekt zrealizuje firma Heimer Luftanlagen und Indutrielufttechnik. Następnie dokonano wyboru dostawcy urządzeń aplikujących. - Zdecydowaliśmy się na firmę Nordson, ponieważ przekonała nas jej nowa technologia powlekania proszkowego HDLV oraz to, że spełnia ona wymagania naszego spektrum produktów co do wysokiej jakości i ekonomiczności - relacjonuje André Heller, kierownik lakierni proszkowej. Skrót HDLV oznacza z angielskiego High Density Low Velocity i ta technologia umożliwia transportowanie dużej ilości farby proszkowej przy niskim zapotrzebowaniu na sprężone powietrze.

  W zakładzie Bad Münder codziennie powlekanych proszkowo jest od 3500-4000 elementów. Są to części stalowe, aluminiowe oraz odlewy ciśnieniowe do produkcji krzeseł i biurek, a także do mebli modułowych, jak np. szafek, kontenerów czy ścianek parawanowych. Ponieważ meble biurowe są produkowane, malowane, montowane i dostarczane wyłącznie na zamówienie, podstawowym warunkiem wyboru kompletnej technologii produkcyjnej i aplikującej była jej wysoka elastyczność. Haworth produkuje części stalowe w ośmiu kolorach. Dwa kolory główne to srebrny i czarny, i w związku z tym są one nakładane w kabinie automatycznej. Natomiast inne kolory, rzadziej stosowane, aplikowane są w kabinie ręcznej. W celu realizacji jak najbardziej wydajnego procesu produkcji, technika przenośnikowa wyposażona jest w dwa równocześnie biegnące oddzielne systemy transportu. Na jednym łańcuchu zawieszane są elementy przeznaczone do malowania automatycznego, a na drugim elementy do aplikacji ręcznej.

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ fe 1 ponad rok temu "Malowanie proszkowe elementów do 4000 tys. dziennie" ktoś tu ma problemy z podstawowymi jednostkami...
   oceń komentarz zgłoś do moderacji

  WYDANIE 6(98)/2015

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne