• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 4(90)/2014

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  01.07.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2
  MUNZING jest uznaną firmą zajmującą się produkcją specjalnych dodatków chemicznych z główną siedzibą w Heilbronn w Niemczech. Posiada zakłady produkcyjne i centra usług technicznych w Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Chinach.

  Ekspert w dziedzinie mikronizowanych wosków oraz dyspersji i emulsji woskowych  Misją naszej firmy jest rozwiązywanie problemów związanych z dodatkami chemicznymi mającymi zastosowanie w wielu branżach przemysłowych do wytwarzania takich produktów jak farby, powłoki, tusze, kleje, płyny obróbcze do metali (smary i chłodziwa), koncentraty barwiące (masterbacze), can&coil i wiele innych. Stale wprowadzamy innowacje, a inspiracje dla nowych produktów czerpiemy z problemów zgłaszanych przez naszych klientów. W razie potrzeby opracowujemy dodatki do zastosowań specjalnych.

  Nasza oferta obejmuje zakres od suchych niemikronizowanych wosków do technicznie zaawansowanych kuliście mikronizowanych wosków otoczkowych oraz wysokiej jakości dyspersji i emulsji woskowych wytwarzanych na dowolnie wybranym nośniku/rozpuszczalniku.


  1494latwe_001.jpg


  Reklama
  Śródtekstowy - xrite 14.09-27.09 Julian
  CERETAN - woski mikronizowane i otoczkowane

  Nasz zakład w Elsteraue w Niemczech ma za sobą wiele lat doświadczeń w mikronizacji wosków. Z jednej strony, jesteśmy w stanie rozpylić, zmikronizować prawie każdy woskowy surowiec poprzez zastosowanie specjalnej, unikalnej technologii pozwalającej na wyprodukowanie kulistych cząstek wosku o różnych rozmiarach. Z drugiej strony, oferujemy również tradycyjnie mielone woski. Wykorzystanie obu tych procesów mikronizacji umożliwia nam dostosowanie się do potrzeb oraz zaoferowanie takiego typu wosku, który będzie najbardziej odpowiedni do danego zastosowania.

  Kulisty kształt cząstek natryskowych mikronizowanych wosków zapewnia bardzo gładką powierzchnię, poprawia właściwości dyspergujące oraz zmniejsza ilość użytego wosku ze względu na wysoką wydajność. Co więcej, nasze mikronizowane woski charakteryzują się ściśle określonym zakresem wielkości cząstek.

  W obu procesach mikronizacji otrzymuje się woski posiadające różne właściwości. Aby zilustrować różnicę: jeśli klienci szukają wosku, który będzie miał najmniejszy wpływ na połysk, najprawdopodobniej zastosują natryskowy mikronizowany wosk. Jeśli natomiast chcą osiągnąć efekt matowy, dobrym rozwiązaniem będą mielone woski. Dlatego też jesteśmy w stanie zaoferować klientom różne rozwiązania dostosowane do zgłaszanych potrzeb.

  Oprócz natryskowych mikronizowanych i tradycyjnie mielonych wosków oferujemy różne woski otoczkowane łączące w sobie zalety wosku oraz powłoki. Te produkty typu "dwa w jednym" pozwalają na zmniejszenie ilości dodatków chemicznych, takich jak PTFE, cynk czy benzoina, stosowanych w preparacie, ponieważ wosk działa jako nośnik dla owych dodatków. Zatem zarówno wosk, jak i dodatek chemiczny wpływają na właściwości danej powierzchni.

  Tagi: dthc, MUNZING,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...