• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(95)/2015

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.05.2015, ~ Administrator   

  Strona 2 z 3

  Do odciągu pyłu i innych drobnych zanieczyszczeń służy zintegrowane urządzenie filtrująco-odpylające, zabudowane z tyłu urządzenia śrutowniczego. Urządzenie filtrująco-odpylające wyposażone jest w wymienne wkłady filtrujące z automatycznym oczyszczaniem impulsami sprężonego powietrza.

  Pył osiada grawitacyjnie w zamontowanym poniżej zbiorniku. Oczyszczone powietrze jest wydalane kominem na zewnątrz lub opcjonalnie podczas zimy zawracane przez dodatkowy filtr wtórny do hali produkcyjnej. Powoduje to nie tylko oszczędność energii, lecz również przyczynia się do mniejszego obciążenia środowiska naturalnego.

  Szafa elektryczna jest wyposażona w programowalny sterownik i łatwy do obsługi wyświetlacz, gwarantujący bezawaryjną pracę. Wszystkie główne parametry mogą być zapisane w programach do śrutowania. Całkowita moc przyłączeniowa urządzenia wynosi 13,0 kW. Posadowienie śrutownicy nie wymaga fundamentowania, jej wysokość wynosi ok. 4 m, a powierzchnia ustawcza ok. 3 × 3 m.

  Czas trwania montażu zredukowany został do kilku godzin, ponieważ wszystkie najistotniejsze podzespoły są ze sobą zintegrowane. W gestii użytkownika leży zapewnienie doprowadzenia mediów zasilających, do których następnie zostanie podłączone urządzenie śrutownicze.

  Wyposażenie opcjonalne kompaktowej śrutownicy zasypowej typu CUBESTA 200 mogą stanowić: system automatycznego załadunku przedmiotów obrabianych, system automatycznego rozładunku, regulacja prędkości obrotowej turbiny narzutowej, pneumatyczne otwieranie i zamykanie drzwi komory roboczej oraz filtr wtórny.

  1585koszty_002.jpg

  Fot. 2. Kompaktowa śrutownica zawieszkowa typu CAPSOR.


  1585koszty_003.jpg

  1585koszty_004.jpg

  Fot. "Szczotka" magnetyczna RUMP.


  Nowa kompaktowa śrutownica zawieszkowa typu CAPSOR (fot. 2) firmy RUMP przystosowana jest do obróbki powierzchniowej różnego rodzaju średnich i dużych przedmiotów metalowych wykonanych ze stali, z żeliwa i z aluminium (w przypadku obróbki aluminium i stopów cynku niezbędne jest zastosowanie filtra "mokrego"). Przedmioty obrabiane zawieszane są ręcznie na specjalnych zawieszkach. Po załadunku i wprowadzeniu zawieszki z przedmiotami obrabianymi do wnętrza komory roboczej i po ręcznym zamknięciu drzwi, zawieszka wykonuje podczas śrutowania jednoczesny ruch obrotowy i oscylacyjny. Gwarantuje to, że wszystkie zewnętrzne powierzchnie przedmiotów obrabianych zostaną dokładnie oczyszczone. Urządzenie wyposażone jest w system zawieszkowy typu Y, pozwalający na stosowanie dwóch zawieszek obróbkowych.

  Urządzenie śrutownicze CAPSOR wyposażone jest w turbiny narzutowe z napędem bezpośrednim z silnikiem elektrycznym o mocy 7,5 lub 11,0 kW każdy. Korpus turbiny narzutowej wykonany jest podobnie, jak w przypadku śrutownicy zasypowej typu CUBESTA 200. Również transport, oczyszczanie, separacja i dozowanie medium śrutowniczego odbywa się analogicznie, jak w przypadku śrutownicy zasypowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...