• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 2(94)/2015

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.03.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2

    Główny nacisk przy projektowaniu malarni został położony na zaimplementowanie skomplikowanego systemu przepływu detali.

    Każdy motoreduktor jest skanowany w strefie załadunku i wprowadzany do systemu sterowania malarni. Na podstawie kodu kreskowego określana jest marszruta detalu z uwzględnieniem ilości i rodzaju kolejnych warstw, wyboru stanowiska kontroli jakości oraz rozładunku. Dane procesowe są gromadzone oraz przesyłane do zakładowego systemu zarządzania produkcją. Umożliwia to łatwe i automatyczne śledzenie wszystkich parametrów procesowych oraz odtworzenie historii każdego malowanego detalu.


    1554lakiernia_007.jpg

    Nord Polska 1: Kabina malowania z centralą wentylacyjną.


    1554lakiernia_008.jpg

    Nord Szwecja: Rozładunek pomalowanych motoreduktorów.


    Szczegółowe dopracowanie skomplikowanej koncepcji przepływu detali było możliwe dzięki zastosowaniu już na etapie projektowania specjalistycznego oprogramowania firmy Siemens - Plant Simulation. W oprogramowaniu tym Adal stworzył edytowalny model malarni wraz z przenośnikiem, a następnie przeprowadził analizę w czasie rzeczywistym poszczególnych planów przejazdu detalu przekazanych przez firmę Nord. W efekcie już na etapie przedstawienia koncepcji firma była w stanie zaprezentować inwestorowi dokładny model działania malarni, z uwzględnieniem wszystkich wymogów dotyczących sterowania przejazdem każdego detalu do poszczególnych zabiegów technologicznych. Wykonana symulacja pozwoliła na określenie newralgicznych punktów w systemie, a co za tym idzie, na optymalizację pracy całej malarni i uniknięcie "niespodzianek" podczas uruchomienia instalacji.

    W ciągu przenośnika przewidziano po trzy stanowiska załadunku i rozładunku oraz dwa stanowiska kontroli jakości. Wszystkie stanowiska wyposażone są w panele operatora oraz czytniki kodów kreskowych. Ułatwia to pracę obsługi, automatyzując powtarzalne czynności wprowadzania danych dotyczących technologii obróbki detali. Jednocześnie w znaczącym stopniu eliminacji uległ czynnik błędu ludzkiego.

    Obecnie Adal jest na etapie uzgodnień dotyczących relokacji malarni nr 1 do nowej lokalizacji. Zakres prac, oprócz przeniesienia instalacji, obejmuje wykonanie modernizacji urządzeń w celu zapewnienia współpracy obu malarni. Dodatkowo zostanie wykonana modyfikacja przenośnika umożliwiająca malowanie detali o wymiarach do L × B × H = 1500 × 700 × 700 i wadze do 700 kg.

    Prace te przewidziane są na pierwszą połowę 2015 roku.


    Radosław Osiak

    ADAL Sp. z o.o.


    Tagi: ADAL, Nord,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 2(94)/2015

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne