• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 2(94)/2015

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.03.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2
  Firma Nord jest jednym ze światowych liderów w branży producentów napędów - zarówno urządzeń mechanicznych, jak i elektronicznych. Asortyment obejmuje motoreduktory, przekładnie przemysłowe, przetwornice częstotliwości, soft-starty i zdecentralizowane sterowanie napędem. Grupa posiada wiele zakładów produkcyjnych na całym świecie, główna siedziba zlokalizowana jest w Bargteheide (Niemcy). W Polsce główny oddział dystrybucyjny mieści się w Wieliczce, natomiast nowoczesny zakład produkcyjny umiejscowiony jest w Nowej Soli. Oprócz tego, firma posiada ciągle rozwijającą się sieć biur techniczno-handlowych.

  Najnowsze rozwiązania Adal dla malowania reduktorów zrealizowane w firmie Nord


  1554lakiernia_001.jpg

  Nord Polska 2: Rozładunek pomalowanych motoreduktorów.


  1554lakiernia_002.jpg

  Nord Polska 2: Obszar kontroli jakości i rozładunku.


  1554lakiernia_003.jpg

  Nord Szwecja: Załadunek motoreduktorów na przenośnik.


  Firma Adal współpracuje z Nord już od prawie 10 lat. W roku 2007 dostarczyła pierwszą malarnię motoreduktorów farbami ciekłymi. Instalacja zaprojektowana została w kompletacji: kabina malowania z filtracją suchą, centrala wentylacyjna z rekuperacją i nagrzewnicą wodną, suszarka farby z nagrzewnicą wodną, przenośnik podwieszony typu Power&Free oraz system sterowania. Malarnia obsługuje detale o maksymalnych gabarytach L × B × H = 1000 × 500 × 500 mm i wadze do 400 kg. Wydajność instalacji zaplanowana została na poziomie 200 szt. detali na zmianę.

  Kolejną malarnię dla tego inwestora Adal oddał do użytku w 2014 roku. Tym razem malarnia powstała dla oddziału szwedzkiego, zlokalizowanego w Upplands Väsby. Kompletacja i funkcjonalność tej malarni została opracowana na bazie doświadczeń z eksploatacji malarni w Nowej Soli. Kabina i suszarka mają taką samą funkcjonalność. System przenośnika typu Power&Free został zmodernizowany oraz doposażony w dodatkowe funkcje sterowania przepływem detali. W kabinie malarskiej zastosowano nowoczesny, wysoko wydajny system filtracji oparty na kartonowych filtrach pudełkowych. Filtry te charakteryzują się zdolnością absorpcji do 100 kg farby na 1 mkw. powierzchni filtracyjnej i separacją na poziomie 97%. Detale malowane są farbami dwukomponentowymi na bazie rozpuszczalników, więc wszystkie urządzenia spełniają wymogi przepisów ATEX.

  Ostatnią realizacją, oddaną do użytku w 2015 roku, jest nowoczesna linia malowania farbami ciekłymi zlokalizowana w rozbudowanym zakładzie w Nowej Soli. W porównaniu do już działającej malarni, instalacja oferuje ponad dwukrotnie większą wydajność pracy, możliwość malowania wielokrotnego i poprawkowego, kontrolę bieżącą wyrobów i dynamiczne sterowanie przepływem zawieszek (detali) w systemie. Efekt ten osiągnięto poprzez zainstalowanie dwóch kabin malarskich (jedna do kolorów standardowych, druga do kolorów niestandardowych i warstwy podkładowej) oraz proporcjonalnemu powiększeniu komory suszarki, obsługującej obie kabiny.


  1554lakiernia_004.jpg

  Kabina malarska z filtracją suchą.


  1554lakiernia_005.jpg

  Nord Polska 2: Symulacja pracy malarni.


  1554lakiernia_006.jpg

  Nord Polska 2: Wizualizacja systemu wentylacji.


  W porównaniu do poprzednich instalacji powiększono także maksymalne wymiary obrabianych detali (L × B × H = 1000 × 700 × 700).

  Tagi: ADAL, Nord,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...