• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(89)/2014

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Drewno

  Procesy Wspomagające

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 2 z 3


  Standardowe stoły typu OPAL produkowane są w trzech wariantach wymiarowych - 1000/2000/3000x1000 mm, ale posiadają bardzo istotną cechę z punktu widzenia ergonomii pracy. Jest to możliwość regulacji wysokości w zakresie od 700 do 1000 mm. Stanowiska te nie mają wbudowanego wentylatora, gdyż są podłączane bezpośrednio do centralnej instalacji odciągowej lub do odpylaczy mobilnych. Produkowane stoły są często konfigurowane bezpośrednio do danego profilu produkcyjnego. Wprowadza się na przykład specjalne wzmocnienia konstrukcji umożliwiające przenoszenie bardzo dużych obciążeń, dodatkowe przysłony umożliwiające przebudowę stołów do półotwartej kabiny szlifierskiej. Wymiary stołów są również dopasowywane do elementów szlifowanych. Takie podejście pozwala stworzyć stanowisko o najwyższej ergonomii i skuteczności.

  Bardzo ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez Nawara Serwis są szlifierskie odciągi podłogowe. Odciąg zbudowany jest z modułów o wymiarach 1m × 1m łączonych w system modułów dopasowany do konkretnych potrzeb. Poszczególne moduły odciągowe montowane są na ramie osadzonej w posadzce. Modułowa budowa podłogowego odciągu szlifierskiego zapewnia najwyższą jego sprawność i równomierny odciąg na całej powierzchni roboczej oraz możliwość podzielenie powierzchni na sekcje robocze obsługiwane z niezależnych wentylatorów. Odciągi podłogowe są idealnym rozwiązaniem przy szlifowaniu elementów o dużych gabarytach, również o dużej masie.


  1457konkretne_003.jpg

  Filtry obsługujące szlifiernię są każdorazowo dobierane do wymaganego natężenia przepływu powietrza i zawsze spełniają normę ATEX.


  Mieszanina pyłu i powietrza odsysana z odciągu przez wentylator "przechodzi" przez filtry, w których zanieczyszczenia są wytrącane. Filtry obsługujące szlifiernię są każdorazowo dobierane do wymaganego natężenia przepływu powietrza i zawsze spełniają normę ATEX. Oczyszczone powietrze wraca specjalnymi kanałami do hali, gdzie nad stanowiskiem roboczym jest rozprężane i dodatkowo filtrowane. Zapewnia to optymalny przepływ i bilans powietrza w strefie pracy. Proces nadzorowany jest przez automatyczne układy sterowania. Następstwem źle dobranych lub złej jakości urządzeń filtrujących może być obniżona wydajność maszyn i urządzeń, zbyt duże zużycie energii elektrycznej, przyspieszone zużycie filtrów, a nawet szkodliwe dla zdrowia powietrze wtórne.


  1457konkretne_004.jpg

  Na specjalnej ramie lakierniczego odciągu podłogowego umieszczane są regulatory ciągu zapewniające równomierne rozprowadzenie powietrza na całej powierzchni roboczej odciągu, podwójne filtry zabezpieczone kratownicami.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...