• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 3(89)/2014

    Artykuły branżowe

    Antykorozja

    Drewno

    Procesy Wspomagające

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 1 z 3
    Zarówno w branży metalowej, jak i drzewnej klienci coraz większy nacisk kładą na idealną powierzchnię lakierowanego elementu. Uzyskanie najwyższej jakości powłoki lakierniczej jest niemalże niemożliwe bez zapewnienia odpowiednich warunków w pomieszczeniu lakierni.

    Systemy wentylacji i filtracji dla lakierni oraz szlifierni



    Nawara Serwis z Trzebienia, koło Bolesławca, projektuje, produkuje i montuje systemy wentylacji i filtracji dla lakierni i szlifierni. Firma oferuje zarówno rozwiązania kompleksowe, obejmujące wszystkie wydziały w dużych zakładach, jak i rozwiązania nietypowe uwzględniające indywidualne potrzeby konkretnego inwestora.


    Kompleksowe podejście do zagadnienia

    Stworzenie optymalnych warunków w lakierni i szlifierni wymaga indywidualnego podejścia uwzględniającego wiele aspektów. Punktem wyjścia do przygotowania projektu lakierni gwarantującej optymalne warunki jest zawsze wywiad z klientem, z technikiem danego producenta lakierów i wizyta w obiekcie. Wybierając konkretne rozwiązanie, zawsze dąży się do optymalizacji całego procesu lakierowania, co gwarantuje poprawę jakości powierzchni lakierowanych i zminimalizowanie kosztów związanych z pracą lakierni.


    1457konkretne_001.jpg

    W ofercie Nawara Serwis znaleźć można różnych rozmiarów i o różnych parametrach pracy ściany lakiernicze suche i wodne, dające możliwość rozbudowy i zmiany konfiguracji wraz z rozwojem przedsiębiorstwa.


    Najlepszy efekt można uzyskać traktując lakiernię i szlifiernię jako jeden "organizm", takie podejście pozwala maksymalnie zoptymalizować cały proces.

    Odciąg pyłu i filtracja powietrza to niezwykle ważne zagadnienia dotyczące wydziałów szlifierni i lakierni. Praktycznie we wszystkich zakładach wydziały te sąsiadują ze sobą. Wynika to z przebiegu procesu technologicznego. W związku z tym istnieje duże ryzyko, że pył powstający podczas szlifowania przedostanie się, nawet przy niewielkich ruchach powietrza, do strefy lakierowania. Nieodpowiednio zaprojektowane instalacje odciągowo-filtrujące mogą zatem odbić się negatywnie na efekcie końcowym tego etapu produkcji, czyli wykończeniu powierzchni. Fakt ten jest głównym powodem generowania dodatkowych kosztów poprzez wydłużenie procesu lakierowania. Projekty przygotowane przez Nawara Serwis, poprzez kompleksowe podejście do zagadnienia, nieomal w stu procentach pozwalają wyeliminować to zjawisko. W zależności od wielkości zakładu, a także wymiarów szlifowanych elementów do dyspozycji potencjalnego klienta są różnej wielkości profesjonalne stoły szlifierskie. Wyposażone są one w zintegrowany system równomiernego odsysania powietrza na całej powierzchni roboczej. Firma, poza standardowymi rozwiązaniami, proponuje stoły szlifierskie projektowane indywidualnie do specyfiki produktowej konkretnego przedsiębiorstwa.

    1457konkretne_002.jpg

    Standardowe stoły typu OPAL produkowane są w trzech wariantach wymiarowych - 1000/2000/3000x1000 mm.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...