• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 4(84)/2013
  Strona 1 z 3

  Automaty lakiernicze pozwoliły na czterokrotne skrócenie czasu lakierowania


  Zdecydowanie szybciej, bardziej ekonomicznie, wydajniej, ekologicznie, a przy tym... taniej. Czy można osiągnąć taki standard lakierowania? Oczywiście i jako dowód może posłużyć przykład firmy HANNEX, która zajmuje się usługowym lakierowaniem ciekłym elementów z tworzyw sztucznych, głównie dla branży AGD.

  Firma Lakiernicza HANNEX powstała w 2004 roku. Wcześniej na polskim rynku działała od 1996 roku w branży automotive. Zajmuje się lakierowaniem detali z tworzyw sztucznych i już od samego początku gwarantuje najwyższe standardy w tym zakresie. Obecnie specjalizuje się głównie w lakierowaniu detali do sprzętu AGD dla międzynarodowego koncernu. - Dzięki naszej fachowości i doświadczeniu jesteśmy doceniani przez naszych odbiorców i traktowani jako niezawodny partner - zapewnia Krzysztof Iwanicki, właściciel firmy HANNEX.  Pompa Triton dostarcza gotową mieszaninę farb.


  Początkowo lakierowanie odbywało się w dwustanowiskowej suchej kabinie lakierniczej połączonej z suszarką komorową. Na skutek rosnących oczekiwań na rynku i dążenia do podniesienia jakości, firma wybudowała w 2005 roku nową halę produkcyjną. Są w niej dwie nowe kabiny lakiernicze z suszarkami. Lakierowane są elementy z tworzyw sztucznych (detale motoryzacyjne, artykuły reklamowe, elementy elektrotechniczne, detale RTV i AGD, uchwyty meblowe) w pełnej gamie kolorów. Jest także możliwość malowania konstrukcji stalowych, aluminiowych, ocynkowanych o bardzo wysokich wymaganiach estetycznych. Lakierowanie przedmiotów z tworzyw sztucznych jest zawsze dużym wyzwaniem, dlatego w procesie technologicznym wykorzystywane są materiały produkowane przez wiodących producentów, którzy są w stanie zapewnić wysokie wymagania odnośnie odporności farb na plastikowych detalach.  Kuchnia farb. W tle urządzenie dozujące ProMix 2KE.


  Obecnie proces natryskowego malowania realizowany jest w profesjonalnej lakierni ręcznej oraz poprzez automaty lakiernicze przystosowane do malowania elementów o zróżnicowanym kształcie i gabarytach. Używane są głównie lakiery rozcieńczalnikowe, ale także farby wodne. Pół roku temu zainstalowano innowacyjny system aplikacji, komputerowo sterowany proces mieszania farb ProMix 2KE firmy GRACO (szczegóły: patrz ramka). - Umożliwia on osiągnięcie doskonałej jakości i wytrzymałości powłok, a także powtarzalność i zwiększenie wydajności procesu - zachwala K. Iwanicki. - System ten został po raz pierwszy dostosowany do użycia w malarni przemysłowej lakierującej plastikowe elementy.

  Tagi: Graco,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...