• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 5(91)/2014

    Artykuły branżowe

    Procesy Wspomagające

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.09.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 3 z 3

    Wbudowany system oświetlenia i dwa okna umożliwiają doskonały widok komponentu w komorze. Za pomocą zewnętrznego panelu sterującego operator może przesuwać blok silnika w dowolne miejsce, co pozwala na precyzyjne kierowanie strumienia śrutującego na blok.


    Elementy obrabiane obracają się i oscylują podczas procesu czyszczenia

    Najważniejszy w systemie obróbki strumieniowo-ściernej firmy Rösler jest specjalnie zaprojektowany manipulator z dwoma wbudowanymi imakami, co pozwala na obróbkę jednego dużego lub dwóch mniejszych bloków silnika. Suwnica mostowa umieszcza surowe bloki silnika na przenośniku wałkowym, który transportuje je do systemu obróbczego i automatycznie umieszcza je na wózku załadowczym.

    Na wózku komponenty są ustawiane we właściwej pozycji i transportowane do komory, gdzie są zabierane przez imak. Tak długo jak komora jest zamknięta, imak precyzyjnie obraca blok silnika pod strumieniem śrutującym. Manipulator również pozwala na ruch oscylacyjny imaka, co jest szczególnie ważne przy obróbce mniejszych komponentów. Po zakończeniu cyklu obróbki dopływ strumienia medium do turbin zostaje zatrzymany, a obrabiany element obraca się jeszcze przez 10 sekund, aby strząsnąć resztki medium czyszczącego. Wózek załadowczy usuwa wykończony blok silnika z komory czyszczącej i umieszcza na przenośniku wałkowym, aby przetransportować blok do miejsca kolejnego stadium procesu obróbki. W zależności od programu, czas cyklu obróbki strumieniowo-ściernej wynosi zwykle 12 do 20 minut.

    - My nie tylko jesteśmy zadowoleni z efektów obróbki, ale także z całej obsługi tego projektu - podsumowuje Frank Koch. - Współpraca z firmą Rösler układa się bardzo dobrze, a świadczony serwis jest wzorowy.


    Rösler Oberflächentechnik GmbH

    Fot. Rösler Oberflächentechnik GmbH


    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...