• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 5(91)/2014

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.09.2014, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3
  Zmiany w zakresie asortymentu produktów i konieczność zwiększenia możliwości produkcyjnych dla bloków silników wysokoprężnych i gazowych były główną przyczyną dla instalacji nowej maszyny do śrutowania w odlewni staliwa Gienanth GmbH. Dla wydziału odlewów specjalnych konstruktorzy firmy Rösler stworzyli RMBS 1-842, kompaktowy, całkowicie zautomatyzowany system do śrutowania, ze specjalnym imakiem mocującym element obrabiany.

  W pełni automatyczne ustawianie i czyszczenie bloków silnika o wadze do 5 ton metrycznych  To innowacyjne urządzenie obraca i wprowadza w drgania bloki silnika ważące do 5 ton podczas usuwania masy rdzeniowej, usuwając zgorzelinę podczas obróbki strumieniowo-ściernej w bardzo krótkim cyklu operacji. Nowy system obróbki strumieniowo-ściernej pomógł także w optymalizacji wydajności produkcji.

  1520kompaktowy_001.jpg

  System obróbki strumieniowo-ściernej RMBS 1-842 używany jest do czyszczenia strumieniem ściernym komponentów o wadze do 5 ton zawierających do 4 ton zanieczyszczeń masą rdzeniową.


  Firma Gienanth, zlokalizowana w Eisenberg (Niemcy), produkuje odlewy od prawie 280 lat. Nie dziwi więc fakt, że posiadając tak długą historię w połączeniu z wyczerpującymi umiejętnościami i najnowocześniejszymi urządzeniami produkcji ta odlewnia staliwa jest globalnie liderem technologicznym na polu formowania maszynowego i ręcznego. Wydział ręcznego formowania specjalizuje się w seryjnej produkcji ciężkich bloków silnikowych.

  Frank Koch, kierownik wydziału formowania ręcznego firmy Gienanth wyjaśnia:

  - Aktualnie produkujemy około 25 różnych typów bloków silnika - mówi. - Nasz ostatni produkt posiada wymiary około 3,5 (L) × 1,0 (W) × 1,1 (H) m, co odpowiada wymiarom w systemie calowym 12 × 3,3 × 3,6 ft i waży ok. 5000 kg (11 000 lbs). Nasza obecnie używana maszyna do śrutowania była zbyt mała, aby zmierzyć się z tak dużymi elementami obrabianymi i stanowiła wąskie gardło w całym procesie produkcyjnym. Nie mieliśmy innego wyboru jak zainwestować w nowy system do obróbki strumieniowo-ściernej.


  1520kompaktowy_002.jpg

  Specjalnie skonstruowany manipulator wyposażony jest w dwa imaki pozwalające na równoczesne czyszczenie strumieniem dwóch mniejszych bloków silnika.


  Nowy system i przebudowa jako jeden projekt

  Inwestycja w drugi system obróbki strumieniowo-ściernej pozwoliła także firmie Gienanth na optymalizację całego procesu obróbki. Stara maszyna jest teraz używana tylko do czyszczenia z masy rdzeniowej bloków silnika o wadze do 3500 kg (7700 lbs). Nowy system jest stosowany do czyszczenia dużych bloków, jak również do śrutowania wszystkich elementów po oczyszczeniu i usunięciu zgorzeliny.

  Wymagało to przebudowania starej maszyny do śrutowania. Firma Gienanth chciała pracować tylko z jednym dostawcą dla obu projektów, to jest dla modernizacji starej maszyny, jak i dla opracowania i dostawy nowego systemu do obróbki strumieniowo-ściernej. Oczywiste fakty jakie skłaniały do takiej decyzji to unifikacja magazynowanych części zamiennych i uproszczona konserwacja. Frank Koch wyjaśnia, że zasadniczym wymogiem dla nowego systemu było osiąganie czystości oczyszczonej powierzchni wyspecyfikowanej przez klientów w relatywnie krótkim czasie i całkowicie zautomatyzowany proces obróbki strumieniowo-ściernej. - Dodatkowo, urządzenia musiały zmieścić się na stosunkowo małej przestrzeni naszej powierzchni produkcyjnej - dodaje. - Ponadto, pragnęliśmy pracować z partnerem, który pomoże nam w krótkim czasie, jeśli kiedykolwiek będziemy mieli techniczne problemy z urządzeniami. Biorąc pod uwagę wielkość projektu i nasze surowe wymagania techniczne, liczba potencjalnych dostawców była mocno ograniczona.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...