• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(95)/2015

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Procesy Wspomagające

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.05.2015, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2
  Firma AGTOS przedstawia kompaktową oczyszczarkę strumieniową przeznaczoną specjalnie do części aluminiowych. Wymaga ona stosunkowo niewielkiej powierzchni ustawczej i charakteryzuje się małą wysokością załadunkową. Załadunek i wyładunek może się odbywać zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Maszynę zaprojektowano specjalnie dla zakładów obrabiających produkty ścierniwem aluminiowym albo ze stali nierdzewnej.

  Niezawodne czyszczenie i gratowanie odlewów (ciśnieniowych)  Przeznaczone do śrutowania detale - celem obróbki może być wygładzanie, czyszczenie albo gratowanie - nakłada się ręcznie albo manipulatorem na taśmę z drutu, która przemieszcza je przez maszynę. Najpierw detale przechodzą przez śluzę wlotową. Uszczelnia ona znajdującą się za nią kabinę czyszczenia strumieniowego. Wysoko wydajne turbiny z dużą prędkością wyrzucają w niej ścierniwo na detale. Taśma druciana jest zaprojektowana w sposób umożliwiający optymalną obróbkę detali ścierniwem jednocześnie od góry i od dołu. Po obróbce strumieniowej usuwa się ścierniwo z detali, przedmuchując je.

  Oczyszczarki strumieniowe AGTOS z taśmą z drutu zaprojektowano do najwyższych obciążeń. Zainstalowane wysoko wydajne turbiny umożliwiają uzyskanie optymalnego pokrycia powierzchni. W ten sposób zapewnia się krótkie czasy śrutowania i wysoką jakość czyszczonych produktów.

  Zainstalowane bezpośrednio nad turbinami automatyczne urządzenie dozujące ścierniwo gwarantuje, że obróbka strumieniowa odbywa się tylko wtedy, jeżeli w strefie czyszczenia strumieniowego znajdują się detale. Minimalizuje się w ten sposób zużycie oczyszczarki. Pozostające na detalach ścierniwo usuwa się za pomocą urządzenia zdmuchującego.

  1588kompaktowa_001.jpg

  Oczyszczarka strumieniowa z taśmą z drutu do obróbki odlewów ciśnieniowych produkcji AGTOS.


  Nowoczesna technologia turbin


  Firma AGTOS przykłada dużą wagę do rozwoju technologii turbin. Skonstruowane przez tę firmę wysoko wydajne turbiny jednotarczowe bardzo dobrze sprawdziły się na rynku. Obecnie dostępne są one w różnych wersjach. Wykonanie wysoko wydajnych turbin AGTOS dostosowuje się do wymagań klienta. Różnice dotyczą nie tylko średnicy koła rzutowego, zależnej od wymaganej szybkość wyrzutu ścierniwa. Celem jest uzyskanie możliwie wysokiej trwałości wszystkich części turbin dla wszystkich rodzajów zastosowań. O trwałości w dużym stopniu decyduje udział frakcji drobnej w obiegu ścierniwa. Oczyszczarki strumieniowe AGTOS należy ustawić optymalnie, tak aby dokładnie odseparować zakłócający pracę pył i podziarno. Duży wpływ na trwałość części turbin ma także rodzaj materiału zastosowanego w turbinach wysoko wydajnych. Dlatego części ulegające zużyciu w turbinach AGTOS wykonuje się z różnych materiałów. Na okładziny ścieralne korpusów turbin oraz inne elementy wewnętrzne stosuje się żeliwo, stal narzędziową i węgliki spiekane o trwałości wynoszącej nawet wiele tysięcy godzin.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...