• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 5(97)/2015

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Urządzenia Lakiernicze

  Kataforeza

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.09.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3
  Lakiernia kataforetyczna firmy ADAL. Na przełomie lipca i sierpnia 2015 roku firma ADAL uruchomiła w Łodzi w firmie ASCO Numatics linię do malowania kataforetycznego elementów aluminiowych.

  Firma ASCO Numatics posiada ponad stuletnie doświadczenie w sterowaniu przepływem mediów i pneumatyce siłowej. ASCO Numatics to globalny koncern posiadający zakład produkcyjny także na terenie Polski oraz lider na rynku pneumatyki siłowej i urządzeń do sterowania przepływem, który stawia na najwyższą jakość swoich produktów oraz zadowolenie klientów. Ukierunkowanie działalności na ciągły rozwój oraz wdrażanie nowych produktów wymusza inwestycje zarówno w wysoko wykwalifikowaną kadrę, jak i zaplecze maszynowe.


  Zdefiniowane przez inwestora zadanie projektowe to kompletna linia do malowania kataforetycznego detali aluminiowych wykorzystywanych w przemyśle pneumatycznym, spełniająca surowe wymagania jakościowe. Wyzwaniami projektu były następujące aspekty:

  - nowatorski system transportu,

  - zapewnienie obrotu zawieszek z detalami na każdym etapie procesu,

  - kompaktowy rozmiar instalacji,

  - szeroki asortyment malowanych detali.


  1659kompaktowa_001.jpg

  Linia przygotowania powierzchni oraz agregat malowania elektroforetycznego.


  Urządzenia linii do malowania kataforetycznego zostały zaprojektowane tak, aby takt instalacji można było zrealizować w ciągu 12 minut. Linia malowania kataforetycznego działa w trybie automatycznym, z parametrami zadanymi przez operatora i nadzorowanymi przez system sterowania.

  Obszar zajmowany przez instalację to (L × B × H) 14,5 × 5,5 × 4,6 m, umieszczono w nim 10-strefową linię przygotowania powierzchni, na którą składają się wanny o pojemności 1 m sześc., 4-strefowy agregat malowania kataforetycznego, stację odmuchu, zespół suszarek oraz system transportu. Całość instalacji umieszczona jest na ramie zintegrowanej z konstrukcją wsporczą transportu, przez co uzyskujemy łatwość utrzymania czystości, łatwość transportu oraz montażu poszczególnych podzespołów.

  Do transportu detali w obszarze malarni zaprojektowano automatyczny przenośnik portalowy. Detale do malowania dostarczane są do strefy załadunku, gdzie na stole z zaciskiem pneumatycznym następuje manualny montaż elementów na zawieszki. Pakiet zawieszek (3 szt.) instalowany jest na trawers w strefie załadunku. Ze stanowiska załadunku przed myjką trawers transportowany jest automatycznie, z ustalonym czasem pobytu, przez poszczególne strefy przygotowania powierzchni oraz malowania kataforetycznego. Po procesie malowania, detale przechodzą przez stanowisko odmuchu w celu usunięcia nadmiaru ultrafiltratu. Następnie trawers wprowadzany jest do zespołu suszarek. Linia została wyposażona w dwie suszarki wannowe o temperaturze pracy 80°C oraz trzy suszarki o temperaturze pracy 180°C. W suszarce trawers przebywa przez określony czas potrzebny do całkowitego wysuszenia. Po wysuszeniu detali, trawers automatycznie wystawiany jest z suszarki na stanowisko rozładunku i chłodzenia. Czas chłodzenia wynosi 5 minut, następnie rozpoczyna się manualny rozładunek trawers. Detale z zawieszek zdejmowane są na stole z zaciskiem pneumatycznym.

  Tagi: KTL, ADAL,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...