• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 4(96)/2015

  Artykuły branżowe

  Drewno

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.07.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2
  Od 27 lat firma Sopur zajmuje się produkcją profesjonalnych wyrobów do uszlachetniania powierzchni drewna. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, ciągłym inwestycjom, a przede wszystkim dzięki szczególnej dbałości o jakość produktów, spółka Sopur jest dzisiaj jednym z największych polskich producentów oferujących bejce, lakiery, oleje i rozcieńczalniki.

  Bejce do aplikacji na każdy rodzaj drewna  Flagowym segmentem w ofercie firmy są bejce do drewna, których oferta jest bardzo szeroka. Obejmuje ona nie tylko standardowe bejce, ale także wyroby specjalistyczne często opracowywane indywidualnie, by spełniały specyficzne wymagania klienta dotyczące sposobu aplikacji oraz pożądanego koloru i efektu na drewnie. Przykładowo, Bejca Specjal BT to produkt przeznaczony na aplikację walcami twardymi. Charakteryzuje się wysoką lepkością, szybkim czasem schnięcia oraz bardzo dużą wydajnością (70-130 mkw. z 1 l). Nadaje jednolity wygląd drewnianym powierzchniom - rysunek usłojenia zostaje lekko przytłumiony. Bejca polecana jest do barwienia twardego, nieporowatego drewna liściastego. Preferowana jest na buk i czereśnię. Bejca Specjal BC natomiast to produkt przeznaczony do aplikacji natryskiem, służy do tonowania wyrobów wcześniej bejcowanych i lakierowanych. Dzięki temu istnieje możliwość wyrównania i ujednolicenia wcześniej wykonanego wybarwienia. Bejca również jest polecana do barwienia drewna liściastego. Ciekawym produktem jest Bejca Specjal 35 - jest to wyrób wodny, który charakteryzuje się bardzo dobrą rozlewnością oraz wyraźnym wzmocnieniem rysunku słojów drewna, nadaje barwionej powierzchni efekt rustykalny. W ten sposób, przy użyciu produktu wodnego, uzyskuje się efekt typowej bejcy nitro. Dodatkowo trzeba podkreślić, że uzyskanie efektu "rustykalnego" nie wymaga przecierania bejcy po nałożeniu. Bejca jest szczególnie polecana do barwienia drewna porowatego, np. dębu i jesionu. Bejca Specjal Dąb Naturalny natomiast to produkt, który pozwala na uzyskanie efektu surowego drewna. Najbardziej popularnym sposobem zabezpieczenia drewna jest lakierowanie. Jednak lakier zawsze zmieni oryginalną barwę drewna, zazwyczaj delikatnie zażółcając jego powierzchnię. Dodatkowo, pod wpływem promieniowania UV samo drewno i powłoka lakierowa starzeją się, co wpływa na dalszą zmianę koloru. Bejca Specjal Dąb Naturalny firmy Sopur, dzięki swoim właściwościom sprawia, że lakier nie spowoduje zmiany barwy drewna. Uzyskuje się wrażenie surowej, naturalnej powierzchni. Efekt ten jest jeszcze bardziej spektakularny po aplikacji bardzo matowego lakieru, np. Solak AC ULTRAMT.

  1617trendy_001.jpg

  Najnowszy wzornik Kolekcja Kolor Trend 2015 obejmujący między innymi nowe w ofercie Bejce Pastelowe.


  Oprócz rodziny Bejc Specjal, w stałej ofercie znajduje się wiele różnego typu bejc "standardowych", których wybór będzie zależał od oczekiwanego efektu, rodzaju barwionego drewna oraz kształtu i rozmiaru barwionego elementu. Jednym z najnowszych produktów w ofercie firmy Sopur jest Bejca Pastelowa. Paletę podstawowych kolorów tworzą odcienie zbliżone do popularnych płyt meblowych (sonoma, latte, nabucco, traviata, giovanni, murano, tosca, venge). Dzięki takiej kolorystyce możliwa jest teraz łatwa aranżacja w jednym pomieszczeniu, np. komody wykonanej z płyty i drewnianego stołu. Bejce Pastelowe to także równie modne beże, popiele, ciepłe odcienie brązów i orzechów. Cechą wspólną nowych bejc jest zawartość w ich recepturach (w różnych proporcjach) bieli, która nadaje wybarwieniom łagodność i naturalność. Bejca Pastelowa charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia, bardzo dobrą rozlewnością i jednorodnością wybarwienia. Przeznaczona jest do aplikacji natryskiem na każdy rodzaj drewna.

  Tagi: sopur, bejce,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...