• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 3(89)/2014
    Automatyczna linia do malowania proszkowego Gema.

    Automatyczna linia do malowania proszkowego Gema.

    Strona 2 z 2

    Filtr końcowy.

    Malowanie elementów dźwigów samochodowych.

    Panel sterujący Magic Control CM30.


    Kabina wyposażona jest także w dysze odmuchowe do czyszczenia zewnętrznych powierzchni pistoletów automatycznych podczas procedury zmiany koloru. Przed wejściem do kabiny zainstalowana jest bramka optyczna kontrolująca obecność, szerokość oraz wysokość detali. Efektywną wentylację kabiny zapewniają dwa filtry końcowe, każdy o wydajności 24 000 m?/h, współpracujące z dwoma cyklonami. Cyklony wyposażone są w sita oraz pompy PP06 transportujące odzyskiwany proszek do centrum proszkowego. Sercem systemu dystrybucji i odzysku proszku jest centrum proszkowe OptiCenter OC02. Głównym elementem centrum jest zbiornik proszku OptiSpeeder II. Ta zamknięta konstrukcja zapobiega wydostawaniu się proszku podczas fluidyzacji. Zbiornik wyposażony jest w czujnik poziomu, który precyzyjnie steruje uzupełnianiem świeżym proszkiem, jak również powrotem proszku z odzysku. Zaletą zbiornika OptiSpeeder jest mała ilość proszku znajdującego się w obiegu, pojemność zbiornika wynosi 6 kg. Inną zaletą tej konstrukcji są bardzo krótkie rury ssące inżektorów. Dało to możliwość zmniejszenia wartości nastaw powietrza dozującego i transportowego i uzyskanie łagodnej, jednolitej chmury proszku, a tym samym optymalizację procesu malowania.

    Strefa malowania ręcznego.

    Szafy sterujące.

    Urządzenie OptiFeed Big Bag.


    Zbiornik OptiSpeeder można zasilać świeżym proszkiem z dwóch źródeł: z opakowania fabrycznego umieszczonego w stożku w centrum proszkowym lub z zasobnika Big-Bag. Źródło uzupełniania można zdefiniować na 5,7" panelu operatorskim centrum proszkowego. Nowoczesna konstrukcja centrum proszkowego umożliwia szybką zmianę kolorów, interfejs użytkownika na panelu dotykowym prowadzi operatora przez całą procedurę czyszczenia.
    Kabina wyposażona jest w 10 pistoletów automatycznych OptiGun GA02, po 5 na każdą stronę w układzie poziomym oraz 2 pistolety ręczne OptiSelect GM02 na stanowiskach malowania ręcznego. Zaprojektowane dla szybkiej zmiany kolorów automatyczne pistolety proszkowe OptiGun są kompaktowe i łatwe w obsłudze. Przy zmianie kolorów pistolet jest szybko czyszczony i gotowy do ponownego użycia. Dysze można łatwo zdemontować i szybko oczyścić, zawierają minimalną ilość elementów zużywających się.

    Pistolety automatyczne zainstalowane są na manipulatorach posiadających dwie osie, pionową i poziomą. Maksymalny skok pionowy manipulatora wynosi 3500 mm. Współpracując z systemem rozpoznawania detali, manipulatory automatycznie dopasowują swoje położenie do szerokości malowanego detalu.
    Wszystkimi elementami systemu, takimi jak: kabina, pistolety, manipulatory, system zasilania proszkiem steruje w pełni programowalny, oparty na PC główny moduł sterujący CM30 umieszczony w strefie malowania ręcznego. Jednostki sterujące pistoletów CG06 zainstalowane są w szafie A02 zintegrowanej z centrum proszkowym. Rozwiązanie to pozwala na ograniczenie do minimum zewnętrznych połączeń elektrycznych i pneumatycznych oraz odległości pomiędzy inżektorami a sterownikami.
    Panel sterujący CM 30 posiada kolorowy dotykowy wyświetlacz TFT 12". Komunikuje się z wszystkimi elementami sterowania za pomocą sieci CAN-Bus. Współpracuje z systemem rozpoznawania wysokości i szerokości detali, komunikując się z jednostkami sterującymi pistoletów OptiStar CG06 umożliwia wprowadzanie wszystkich parametrów malowania oraz zapisywanie ich wraz z parametrami ruchu manipulatorów w postaci programów dla poszczególnych detali. W przypadku awarii lub błędu w obsłudze na ekranie panelu pojawia się stosowny komunikat. System posiada złącze internetowe, przez które - w przypadku awarii - serwis może podłączyć się bezpośrednio do sterownika celem zdiagnozowania usterki. Czterdziestoletnie doświadczenie firmy Gema w dziedzinie elektrostatycznego malowania proszkowego oraz najnowsze technologie pozostałych dostawców pozwoliły stworzyć nowoczesną, wydajną i przyjazną środowisku instalację na miarę potrzeb wymagającego i ceniącego wysoką jakość klienta.

    - Malarnia spełnia nasze oczekiwania i jest zgodna z założeniami, jakie postawiliśmy dostawcom - podsumowuje Danuta Dobrzyńska, manager lakierni w firmie Cargotec. - Otrzymaliśmy duże wsparcie techniczne ze strony techników P. C. Systems, którzy pomogli dobrać odpowiednie parametry do naszych wymagań i profilu produkcji, dzięki czemu osiągamy wysoką jakość oferowanych przez nas produktów.



    Sylwester Zmysłowski
    Project Manager
    P. C. Systems
    Fot.: Sylwester Zmysłowski,
    Rafał Sosiński (Cargotec)



     

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 3(89)/2014

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne