• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(89)/2014
  Automatyczna linia do malowania proszkowego Gema.

  Automatyczna linia do malowania proszkowego Gema.

  Strona 1 z 2

  Malowanie proszkowe elementów dźwigów samochodowych

  W styczniu 2014 roku firma P. C. Systems - autoryzowany przedstawiciel Gema Switzerland - zainstalowała i uruchomiła w firmie Cargotec automatyczną linię do malowania proszkowego elementów urządzeń przeładunkowych marki Hiab.

  Fińska firma Cargotec to światowy lider maszyn związanych z załadunkiem i wyładunkiem towarów na lądzie i morzu. Na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii, znajdującego się w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Stargardzie Szczecińskim, firma wybudowała nową halę produkcyjną, w której znajdują się malarnia i montaż maszyn przeładunkowych Hiab.

  Hiab, światowy lider rynku w dziedzinie rozwiązań załadunkowych do montażu na podwoziach samochodów ciężarowych, oferuje kompletny asortyment wyrobów do załadunku i dostaw towarów. Produkty marki Hiab wykorzystywane są m.in. na placach budowy, w leśnictwie, w przemyśle, przy przeładunkach odpadów, w recyklingu oraz przez wojsko. Kompletna linia technologiczna do nowej malarni została dostarczona przez niemiecką firmę Rippert, a ze strony firmy Cargotec inwestycję poprowadziła inż. Danuta Dobrzyńska - manager lakierni. W skład instalacji wchodzą: przenośnik Free&Power z zespołami podnoszenia, sekcja obróbki wstępnej - zanurzeniowa (odłuszczanie, nanoceremika, kataforeza) i śrutownica, suszarka po obróbce chemicznej, suszarka po kataforezie, gniazdo automatycznego malowania proszkowego Gema, kabina do ręcznego malowania proszkowego z aplikacjami Gema oraz piec polimeryzacji. Malarnia jest całkowicie zautomatyzowana, dla każdego detalu można zaprogramować 28 różnych programów technologicznych.

  Zastosowane technologie i materiały nie stwarzają zagrożenia dla środowiska, instalacja wyposażona jest w oczyszczalnię ścieków.

  Centrum proszkowe OptiCenter OC 02.


  Kabina do automatycznego malowania proszkowego Magic Plus firmy Gema to jedna z największych kabin tego typu w Polsce. Wymiary wewnętrzne kabiny: długość sekcji automatycznej: 4500 mm, dwie platformy do malowania ręcznego o długości 2100 mm, wysokości 4100 mm, szerokości 2400 mm.
  Maksymalne gabaryty malowanych detali to 3200 × 3200 × 1200 mm. Detale w obszarze kabiny transportowane są za pomocą przeciągarki o regulowanej prędkości. Przy prędkości 1,5 m/min osiągana jest wydajność 350 m?/godz.
  Wyciąg powietrza koncentruje się tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne - przy wejściu i wyjściu z kabiny. Zapobiega to wydostawaniu się proszku z kabiny i zapewnia idealny, łagodny przepływ powietrza dla obszaru malowania automatycznego oraz zewnętrznych platform do malowania ręcznego. Dodatkowo, w podłogach platform do malowania ręcznego zainstalowano wyciągi podłączone bezpośrednio do filtrów końcowych. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie idealnej czystości w obszarze malowania ręcznego i zoptymalizowanie procedur zmiany koloru. Konstrukcja typu "sandwich" minimalizuje osadzanie się proszku na ścianach kabiny i umożliwia szybką zmianę koloru, której czas wynosi 15 minut. Z uwagi na duże gabaryty, w strefach malowania ręcznego zostały zainstalowane podesty podnoszone hydraulicznie umożliwiające malarzowi dostęp do górnych partii malowanego elementu.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...