• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(89)/2014
  Automatyczna linia do malowania proszkowego Gema.

  Automatyczna linia do malowania proszkowego Gema.

  Strona 1 z 2

  Malowanie proszkowe elementów dźwigów samochodowych

  W styczniu 2014 roku firma P. C. Systems - autoryzowany przedstawiciel Gema Switzerland - zainstalowała i uruchomiła w firmie Cargotec automatyczną linię do malowania proszkowego elementów urządzeń przeładunkowych marki Hiab.

  Fińska firma Cargotec to światowy lider maszyn związanych z załadunkiem i wyładunkiem towarów na lądzie i morzu. Na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii, znajdującego się w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Stargardzie Szczecińskim, firma wybudowała nową halę produkcyjną, w której znajdują się malarnia i montaż maszyn przeładunkowych Hiab.

  Hiab, światowy lider rynku w dziedzinie rozwiązań załadunkowych do montażu na podwoziach samochodów ciężarowych, oferuje kompletny asortyment wyrobów do załadunku i dostaw towarów. Produkty marki Hiab wykorzystywane są m.in. na placach budowy, w leśnictwie, w przemyśle, przy przeładunkach odpadów, w recyklingu oraz przez wojsko. Kompletna linia technologiczna do nowej malarni została dostarczona przez niemiecką firmę Rippert, a ze strony firmy Cargotec inwestycję poprowadziła inż. Danuta Dobrzyńska - manager lakierni. W skład instalacji wchodzą: przenośnik Free&Power z zespołami podnoszenia, sekcja obróbki wstępnej - zanurzeniowa (odłuszczanie, nanoceremika, kataforeza) i śrutownica, suszarka po obróbce chemicznej, suszarka po kataforezie, gniazdo automatycznego malowania proszkowego Gema, kabina do ręcznego malowania proszkowego z aplikacjami Gema oraz piec polimeryzacji. Malarnia jest całkowicie zautomatyzowana, dla każdego detalu można zaprogramować 28 różnych programów technologicznych.

  Zastosowane technologie i materiały nie stwarzają zagrożenia dla środowiska, instalacja wyposażona jest w oczyszczalnię ścieków.

  Centrum proszkowe OptiCenter OC 02.


  Kabina do automatycznego malowania proszkowego Magic Plus firmy Gema to jedna z największych kabin tego typu w Polsce. Wymiary wewnętrzne kabiny: długość sekcji automatycznej: 4500 mm, dwie platformy do malowania ręcznego o długości 2100 mm, wysokości 4100 mm, szerokości 2400 mm.
  Maksymalne gabaryty malowanych detali to 3200 × 3200 × 1200 mm. Detale w obszarze kabiny transportowane są za pomocą przeciągarki o regulowanej prędkości. Przy prędkości 1,5 m/min osiągana jest wydajność 350 m?/godz.
  Wyciąg powietrza koncentruje się tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne - przy wejściu i wyjściu z kabiny. Zapobiega to wydostawaniu się proszku z kabiny i zapewnia idealny, łagodny przepływ powietrza dla obszaru malowania automatycznego oraz zewnętrznych platform do malowania ręcznego. Dodatkowo, w podłogach platform do malowania ręcznego zainstalowano wyciągi podłączone bezpośrednio do filtrów końcowych. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie idealnej czystości w obszarze malowania ręcznego i zoptymalizowanie procedur zmiany koloru. Konstrukcja typu "sandwich" minimalizuje osadzanie się proszku na ścianach kabiny i umożliwia szybką zmianę koloru, której czas wynosi 15 minut. Z uwagi na duże gabaryty, w strefach malowania ręcznego zostały zainstalowane podesty podnoszone hydraulicznie umożliwiające malarzowi dostęp do górnych partii malowanego elementu.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 3(89)/2014

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne