• Reklama
  A1 multichem 21.11-31.01 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 2(94)/2015

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.03.2015, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2
  Sterling SIHI jest światowym wytwórcą pomp do cieczy i pomp próżniowych. Ich produkcja zlokalizowana jest w kilku zakładach, w których produkty są malowane. Do tej pory optyka i jakość malowania częściowo znacznie od siebie odbiegały. Dzięki wprowadzonej nowej polityce malowania (painting policy), ujednolicono malowanie w skali globalnej - z zastosowaniem systemu lakierniczego od firmy Mankiewicz, który jest szybko dostępny we wszystkich lokalizacjach.

  Producent pomp postawił na jednolity system lakierniczy i globalną koncepcję dostaw  Od prawie 100 lat producent maszyn i urządzeń Sterling SIHI konstruuje i produkuje pompy transportujące ciecze oraz gazy. Działające na światowych rynkach przedsiębiorstwo oferuje przede wszystkim pompy do cieczy i pompy próżniowe oraz kompletne instalacje dla branży przemysłowej, chemicznej, energetyki i technologii ochrony środowiska. Aby działać możliwie jak najbliżej rynków docelowych, Sterling SIHI dysponuje różnymi zakładami produkcyjnymi i montażowymi od Europy, przez Azję, aż po Amerykę Południową. Tutaj bezpośrednio malowane są elementy konstrukcyjne produkowanych urządzeń. Jednakże do tej pory materiał do malowania był pozyskiwany od lokalnych dostawców. W przeszłości często prowadziło to do niemożliwości uzyskania jednolitego wyglądu i utrzymania jakości produktów. - Nasz standardowy kolor RAL 5009 nie był wszędzie jednakowy, niekiedy pojawiały się znaczne rozbieżności w odcieniach - wyjaśnia Harald Bolten, odpowiedzialny w Sterling SIHI za zaopatrzenie strategiczne. - Malowanie odbywa się w standardowych kolorach RAL 5009 i RAL 7021 oraz naturalnie w kolorach firmowych klienta.

  W samym tylko zakładzie w Itzehoe rocznie produkuje się 12 000 pomp, na trzech liniach produkcyjnych. Kiedy w 2012 r. rozbudowano komórkę ds. jakości zarządzającą globalnymi projektami mającymi na celu poprawę jakości, malowanie pomp od razu znalazło się w centrum uwagi: jeszcze w tym samym roku podjęto decyzję o wprowadzeniu globalnej polityki malowania. Od tego czasu ustalone są kody kolorów - odcienie oraz stopnie połysku są rzeczywiście identyczne na całym świecie. Szybko stało się jasne dla osób odpowiedzialnych za projekt w Itzehoe, że to był tylko początek.

  W ramach projektu "global painting standard" przedsiębiorstwo Sterling SIHI zwróciło się do kilku producentów z zapytaniem o nowy system lakierniczy włącznie z koncepcją zaopatrzenia w lakier o zasięgu światowym. Celem było znalezienie takiego systemu lakierniczego, który można by było zastosować we wszystkich zakładach produkcyjnych SIHI Group w skali globalnej.


  1552jeden_001.jpg

  Pompy są malowane w standardowych kolorach RAL 5009 i RAL 7021, jak również w kolorach firmowych klienta. Źródło: Sterling SIHI


  Podczas prezentacji szczególnie obiecująco wypadł szybkoschnący lakier nawierzchniowy ALEXIT High-Solid Decklack 402-08 firmy Mankiewicz - materiał 2K na bazie poliuretanu - wraz z odpowiednimi podkładami dla różnych klas ochrony antykorozyjnej, a także z systemem do powłok specjalnych. - Lakier nawierzchniowy jest stosowany głównie wtedy, kiedy zachodzi konieczność szybkiego suszenia - tłumaczy Markus Rathmann, kierownik serwisu technicznego producenta lakieru. - W przeciągu krótkiego czasu nałożona powłoka lakiernicza utwardza się, tworząc zwartą i matową powierzchnię. Powłoka wyróżnia się wysoką wytrzymałością na zadrapania i ścieranie oraz jest odporna na działanie wody, środki czyszczące i rozpuszczalniki, a także inne ciecze.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...