• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła
    Strona 2 z 3


    Standardowe stoły typu OPAL produkowane są w trzech wariantach wymiarowych - 1000/2000/3000 × 1000 mm, posiadają one bardzo istotną cechę z punktu widzenia ergonomii pracy. Jest to możliwość regulacji wysokości w zakresie od 800 do 1000 mm. Stanowiska te nie mają wbudowanego wentylatora, gdyż są podłączane bezpośrednio do centralnej instalacji odciągowej lub do odpylaczy mobilnych. Do stołów szlifierskich, jako opcja dodatkowa, proponowane są akcesoria usprawniające prace, takie jak panele przyłączeniowe, przyssawki, dodatkowe oświetlenie stanowiska.


    1426jeden_003.jpg

    Fot. 3. Filtry obsługujące szlifiernię są każdorazowo dobierane do wymaganego natężenia przepływu powietrza i zawsze spełniają normę ATEX.


    1426jeden_004.jpg

    Fot. 4. Firma, poza standardowymi rozwiązaniami, proponuje stoły szlifierskie projektowane indywidualnie do specyfiki produktowej konkretnego przedsiębiorstwa.


    Ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez Nawara Serwis są szlifierskie odciągi podłogowe. Odciąg zbudowany jest z modułów o wymiarach 1 × 1 m łączonych w system modułów dopasowany do konkretnych potrzeb. Poszczególne moduły odciągowe montowane są na ramie osadzonej w posadzce. Modułowa budowa podłogowego odciągu szlifierskiego zapewnia najwyższą jego sprawność i równomierny odciąg na całej powierzchni roboczej oraz możliwość podzielenia powierzchni na sekcje robocze obsługiwane z niezależnych wentylatorów.


    Mieszanina pyłu i powietrza odsysana z odciągu przez wentylator "przechodzi" przez filtry, w których zanieczyszczenia są wytrącane. Filtry obsługujące szlifiernię są każdorazowo dobierane do wymaganego natężenia przepływu powietrza i zawsze spełniają normę ATEX. Oczyszczone powietrze wraca specjalnymi kanałami do hali, gdzie nad stanowiskiem roboczym jest rozprężane i dodatkowo filtrowane. Zapewnia to optymalny przepływ i bilans powietrza w strefie pracy. Proces nadzorowany jest przez automatyczne układy sterowania. Następstwem źle dobranych lub złej jakości urządzeń filtrujących może być obniżona wydajność maszyn i urządzeń, zbyt duże zużycie energii elektrycznej, przyspieszone zużycie filtrów, a nawet szkodliwe dla zdrowia powietrze wtórne.

    W procesie lakierowania metodą natrysku mamy z kolei do czynienia z tak zwanym zjawiskiem oversprayingu. Część materiału lakierniczego unosi się po prostu w powietrzu, osiada na wykańczanych elementach, obniżając jakość wymalowania. Nie bez znaczenia jest także szkodliwy wpływ tego rodzaju pyłów na zdrowie pracowników. Dlatego właśnie w ofercie Nawara Serwis znaleźć można różnych rozmiarów i o różnych parametrach pracy ściany lakiernicze suche i wodne, dające możliwość rozbudowy i zmiany konfiguracji wraz z rozwojem przedsiębiorstwa.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...