• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła
  Strona 1 z 3

  Lakiernie i szlifiernie skrojone na miarę


  Wieloletnie doświadczenie, nowoczesny park maszynowy i zaangażowanie pracowników firmy Nawara Serwis pozwoliło wypracować najwyższą jakość urządzeń produkowanych dla lakierni i szlifierni zarówno z branży drzewnej, jak i metalowej.


  Nawara Serwis z Trzebienia koło Bolesławca projektuje, produkuje i montuje systemy wentylacji i filtracji dla lakierni i szlifierni. Są to zarówno rozwiązania kompleksowe, obejmujące wszystkie wydziały w dużych zakładach, jak i rozwiązania nietypowe uwzględniające indywidualne potrzeby konkretnego inwestora.


  1426jeden_001.jpg

  Fot. 1. W ofercie Nawara Serwis znaleźć można różnych rozmiarów i o różnych parametrach pracy ściany lakiernicze suche i wodne, dające możliwość rozbudowy i zmiany konfiguracji wraz z rozwojem przedsiębiorstwa.


  1426jeden_002.jpg

  Fot. 2. Standardowe stoły typu OPAL produkowane są w trzech wariantach wymiarowych - 1000/2000/3000 × 1000 mm.


  Kompleksowe podejście do zagadnienia

  Stworzenie optymalnych warunków w lakierni i szlifierni wymaga indywidualnego podejścia uwzględniającego wiele aspektów. Punktem wyjścia do przygotowania projektu lakierni gwarantującej optymalne warunki jest zawsze wywiad z klientem, z technikiem danego producenta lakierów i wizyta w obiekcie. Wybierając konkretne rozwiązanie, zawsze dąży się do optymalizacji całego procesu lakierowania, co gwarantuje poprawę jakości powierzchni lakierowanych i zminimalizowanie kosztów związanych z pracą lakierni. Najlepszy efekt można uzyskać traktując lakiernię i szlifiernię jako jeden "organizm", takie podejście pozwala maksymalnie zoptymalizować cały proces.


  Odciąg pyłu i filtracja powietrza to niezwykle ważne zagadnienia dotyczące wydziałów szlifierni i lakierni. Praktycznie we wszystkich zakładach produkujących chociażby meble wydziały te sąsiadują ze sobą. Wynika to z przebiegu procesu technologicznego. W związku z tym istnieje duże ryzyko, że pył powstający podczas szlifowania przedostanie się, nawet przy niewielkich ruchach powietrza, do strefy lakierowania. Nieodpowiednio zaprojektowane instalacje odciągowo-filtrujące mogą zatem odbić się negatywnie na efekcie końcowym tego etapu produkcji, czyli wykończeniu powierzchni. Fakt ten jest głównym powodem generowania dodatkowych kosztów poprzez wydłużenie procesu lakierowania. Projekty przygotowane przez Nawara Serwis, poprzez kompleksowe podejście do zagadnienia, nieomal w stu procentach pozwalają wyeliminować to zjawisko. W zależności od wielkości zakładu, a także wymiarów szlifowanych elementów do dyspozycji potencjalnego klienta są różnej wielkości profesjonalne stoły szlifierskie. Wyposażone są one w zintegrowany system równomiernego odsysania powietrza na całej powierzchni roboczej. Firma, poza standardowymi rozwiązaniami, proponuje stoły szlifierskie projektowane indywidualnie do specyfiki produktowej konkretnego przedsiębiorstwa.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...