• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 3(89)/2014

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Procesy Wspomagające

    ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2

    - Ergonomiczne środowisko pracy, gdzie zgodnie z zasadą 5S wszystko ma swoje miejsce; każdy element jest umieszczony w prawidłowym miejscu i ryzyko wytworzenia wadliwych produktów a tym samym reklamacji zostanie zminimalizowane.

    - Zredukowany czas oczekiwania i przepływu materiału; zgodnie z zasadą just in time dostarczanie dokładnej ilości materiału, w odpowiednie miejsce we właściwym czasie, ułatwia to zastosowanie systemu pull umożliwiającego właściwe zsynchronizowanie produkcji z dostarczeniem odpowiednich podzespołów, komponentów do poszczególnych stanowisk pracy.

    - Zredukowane niepotrzebne nadwyżki magazynów; brak zamrożenia kapitału w zapasach.

    - Odzyskanie efektywnie pracującej przestrzeni produkcyjnej, którą można zaaranżować na kolejne gniazdo produkcyjne a nie wielkogabarytowe miejsce składowania komponentów.

    - Wyeliminowane koszty związane z nadprodukcją, np. przy użyciu regałów ułożonych jak najbliżej linii lepsza kontrola dostosowania wolumenu produkcji.

    - Możliwość szybkiego przezbrojenia w przypadku zmiany profilu produkcji czy przeniesienia części lub całości produkcji w inne miejsce; dynamika regałów polegająca na możliwości szybkiej przebudowy tworzy z nich SMED support w kategorii przepływu materiałowego.

    1465jak_002.jpg


    Praktyczne kroki organizacji strefy lekkich regałów przepływowych

    1. Zmapowanie i analiza przepływu materiałowego (zmapować proces, prześledzić drogę detalu na linii, dostosować wielkość pojemników).

    2. Wyznaczenie optymalnego usytuowania regałów z punktu widzenia procesu logistycznego

    3. Audyt linii produkcyjnej przez Projekt Engineer Flexlogik, realizacja lean case study; wsparcie w pkt. 1 i 2.

    4. Odwzorowanie dynamiki procesu w konstrukcji marketu (wykorzystanie spaghetti diagramu i mapowania strumienia wartości). Przygotowanie spersonalizowanego projektu w kilku wariantach.

    5. Opracowanie specyfikacji technicznej, kosztorysu oraz harmonogramu prac.


    Wsparcie w przygotowaniu argumentów budżetowych, np. zwrot z inwestycji obliczony poprzez odzyskanie pracującej powierzchni produkcyjnej (dodatkowe gniazdo produkcyjne), zwiększenie produktywności pracowników, optymalizację stanów magazynowych, redukcji kosztów reklamacji etc.

    1. Po akceptacji projektu natychmiastowa realizacja przez dział techniczny Flexlogik (wysłanie gotowej konstrukcji lub montaż na miejscu u klienta).

    2. Certyfikowane szkolenia teamu klienta - samodzielna budowa, montaż i modyfikacje konstrukcji.

    3. Przeglądy gwarancyjne. Doradztwo w zakresie organizacji miejsca (shop floor) i szczupłej produkcji.


    Dzięki takiej organizacji i dążeniu do doskonałości każda firma produkcyjna pomyślnie przechodzi audyty klientów i zdobywa kolejne kontrakty. Myślicie "lean", tworzycie lepsze rozwiązania, nie zatrzymujecie się i zawsze dążycie do perfekcji. Systemy dostępne w ofercie firmy Masklogik.


    Grzegorz Łyszczarz

    Project Engineer

    Masklogik Poland

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 3(89)/2014

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne