• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(89)/2014

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Procesy Wspomagające

  ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2
  Dzisiejsze zarządzanie logistyką i produkcją to nieprzerwane precyzyjne dostrajanie się do okoliczności dyktowanych przez rynek. Najwyższym priorytetem nieustannie pozostaje satysfakcja klienta końcowego.

  Organizacja strefy lekkich regałów przepływowych na przykładzie systemu Flexlogik  Na fali flow

  Menedżerowie centrów logistycznych czy fabryk stają się dzisiaj ekspertami od fine tuningu zarządzanych przez siebie procesów, aby "spać spokojnie" w poczuciu pewności osiągniętych KPI?ów. Od współpracujących firm zewnętrznych oczekują już nie tylko roli dostawcy, ale zaangażowanego partnerstwa i doradztwa w generowaniu rozwiązań optymalizujących. Dziś Kaizen w postaci Plan-Do-Check-Act jest tak samo ważny, lecz musi być dwa razy szybszy i gwarantować rezultat w postaci płynnego i zrównoważonego procesu produkcyjnego czy logistycznego. Jednym ze szczupłych rozwiązań dla logistyki i ułatwieniem dla produkcji jest zastosowanie takiego udoskonalenia przepływu materiałów, które połączy interesy magazynowania, transportu wewnątrzzakładowego oraz ergonomii pracy przy wymaganych parametrach całości procesu. Brzmi jak marzenie? Takie realne możliwości przy zachowaniu racjonalnej wysokości inwestycji stwarza system Flexlogik. To modułowy system rurkowy przeznaczony do prostego, szybkiego i ekonomicznego budowania dowolnego typu elastycznych konstrukcji infrastruktury produkcyjnej. Profile rurkowe, łączniki, listwy rolkowe, kółka i szeroka gama akcesoriów umożliwiają samodzielne lub przy wsparciu zespołu techników złożenie magazynów materiałów typu FIFO, stołów roboczych, linii montażowych, wózków specjalnych oraz wszystkiego, co jest niezbędne do zoptymalizowania linii produkcyjnej.


  1465jak_001.jpg

  Organizacja strefy lekkich regałów przepływowych na przykładzie systemu Flexlogik - linii produktowej firmy Masklogik.


  Supermarket korzyści

  To konstrukcja lekkich regałów przepływowych umiejscowionych w pobliżu lub na linii produkcyjnej służąca do składowania dokładnie takiej ilości komponentów, podzespołów czy wyrobów gotowych, która jest wymagana do zaopatrzenia linii produkcyjnych w potrzebne materiały. Supermarkety uzupełniane są przez pracownika magazynowego a każda pozycja zapasu ma swoje miejsce.

  Idea działania supermarketu polega na tym, że kiedy operator pobierze komponenty w ilości dokładnie określonej według Kanban czy pustego pojemnika, są one przemieszczane za pomocą pociągu logistycznego lub wózka widłowego do właściwego miejsca w procesie produkcji. Powstały brak musi zostać uzupełniony o takie same pobrane ilości. Dobrze zorganizowany supermarket zapobiega nadprodukcji i kontroluje poziom zużywanych zapasów.


  Zdrowe odchudzenie i pożegnanie z Mudą

  - Operator może mieć wszystko w zasięgu ręki, niepotrzebne ruchy zostaną zredukowane, praca będzie mniej męcząca a ergonomia i bezpieczeństwo pracy operatora będzie lepsze, konstrukcja uwzględnia ciężar, wysokość i dostępność pojemników dla operatora; ponadto daje unikatową możliwość dostosowania stanowiska pracy do potrzeb pracowników z niepełnosprawnością.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...