• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 6(74)/2011

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Procesy Wspomagające

  ponad rok temu  01.11.2011, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3

  Lakiernie w dobie kryzysu

  Korzyści ekonomiczne i techniczne płynące z zastosowania uniwersalnych metod zawieszania detali w procesach lakierowania proszkowego


  Ciągłe zmiany na rynkach światowych oraz stale rosnące wymagania kontrahentów stawiają przed wszystkimi lakierniami proszkowymi nowe wyzwania. Brak stabilności w gospodarce w znacznym stopniu wpływa na funkcjonowanie przedsiębiorstw, mocno ograniczając możliwość realizowania długoterminowych kontraktów. Lakiernie borykają się z dużą różnorodnością i zmiennością serii elementów przeznaczonych do malowania. Stale rosnące wymagania dotyczące jakości lakierowanych elementów, a także nowa strategia zarządzania produkcją JIT (Just In Time - ang. dokładnie na czas), polegająca na gospodarowaniu zapasami w celu usprawnienia zwrotu inwestycji poprzez redukcję poziomu tych zapasów w całym procesie produkcyjno-magazynowym i związanymi z nim kosztami, wymagają od wszystkich firm produkcyjnych zmian organizacyjnych. Muszą one stale podnosić efektywność produkcji i dostosowywać się do nowych realiów w taki sposób, aby realizować potrzeby związane z planami produkcyjnymi i terminowością ich wykonania. Firmy niechętnie inwestują w wyposażenie, często bardzo specjalistyczne, które umożliwia wykonanie danego projektu. Zazwyczaj jest ono dedykowane do jednej partii towaru i nie może być wykorzystane ponownie w innych przypadkach. Brak czasu uniemożliwia przeprowadzanie prac związanych z projektowaniem, wdrażaniem i produkcją nowych, indywidualnych rozwiązań z dziedziny zawieszania detali dostosowanych do częstych zmian elementów przeznaczonych do lakierowania proszkowego.

  1079detal_001.jpg

  Systemy BHL – widok ogólny.

  1079detal_002.jpg

  Listwa do systemów BHL z wymiennymi końcówkami.

  1079detal_003.jpg

  Gniazda systemów BHL.


  Systemy BHL

  Wszystkie opisane wcześniej czynniki spowodowały, że firma HANG-ON, wychodząc naprzeciw nowej sytuacji, opracowała specjalny program produkcyjny, z którego może skorzystać każda lakiernia proszkowa. Są to uniwersalne i co najważniejsze, standardowe systemy zawieszania typu BHL, które mogą być dowolnie dostosowywane do bieżących potrzeb podczas prac lakierniczych. W skład tych systemów wchodzą wieszaki pionowe lub ramy do zawieszania poziomego oraz specjalne gniazda osadcze, chronione przy pomocy profilowanych osłonek silikonowych i szeroka gama końcówek wymiennych dostosowanych do stabilnego mocowania elementów bezpośrednio w tych gniazdach. Końcówki wykonuje się w postaci grotów, zawieszek kształtowych z drutu stalowego lub drutu sprężynowego, kształtowników z blachy lub oprawek magnetycznych. Konstrukcja bazowa pozostaje zawsze bez zmian a modyfikacja całego systemu odbywa się poprzez wymianę końcówek w gniazdach lub przez dodawanie lub odejmowanie gotowych modułów poprzecznych wewnątrz ram.

  Tagi: zawieszki, Silpol,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...