• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian
  Strona 1 z 3

  Podniesienie konkurencyjności produkcji kotłów


  W miejscowości Zator znajdziemy najnowszą inwestycję współfinansowaną przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 -2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki współpracy z firmą Koral Lakiernictwo, producent kotłów grzewczych - spółka PROTECH wdrożyła technologię produkcji w obszarze przygotowania powierzchni do malowania proszkowego i ciekłego.


  PROTECH Sp. z o.o. jest prywatną firmą produkcyjną. Od blisko 20 lat specjalizuje się w produkcji stalowych kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe o mocach od 10 do 1200 kW. Kotły stanowią ponad 50% produkcji.

  - Generalnie korpusy kotłów malujemy na czarno, choć w portfolio produktów oferujemy lakierowanie w sześciu kolorach - informuje Jan Krupnik, prezes firmy PROTECH Sp. z o.o. - Cóż, klienci "kupują dziś oczami", więc estetyka produktów ma znaczenie, choć to oczywiście niejedyny powód inwestycji w nowy zakład produkcyjny. Coraz więcej naszej produkcji trafia na zagraniczne rynki zbytu. Zatrudniamy w tej chwili blisko 100 osób, a w niedalekiej przyszłości będziemy w stanie podwoić zatrudnienie.

  Większość elementów kotłów, czyli zewnętrzne obudowy i najmniejsze korpusy, są malowane proszkowo.

  Do tej pory producent kotłów grzewczych korzystał z usług firmy Koral Lakiernictwo, która od blisko 20 lat specjalizuje się w dziedzinie lakiernictwa przemysłowego. Przez ten czas gotowe elementy korpusów kotłów c.o. trafiały do lakierni w Wadowicach. Współpraca obu firm wymagała perfekcyjnej logistyki. W ofercie firmy produkcyjnej znajdziemy dziś aż 60 różnej wielkości kotłów c.o., a to "tylko" 50% oferowanego asortymentu, więc pojawiła się potrzeba automatyzacji procesów produkcji. W nowej siedzibie w Zatorze powstaje już magazyn wysokiego składowania blach, skąd materiał trafiał będzie na linię wykrawarek i pras krawędziowych. Docelowo wszystkie pospawane elementy korpusów o wadze do 300 kg będą malowane proszkowo, wszystkie zaś cięższe w lakierni mokrej.  Myjka jest dziełem firmy LBtec Indufinish b.v., która słynie z wannowych systemów do galwanotechniki i kataforezy.

  Opracowanie kompleksowego rozwiązania, umożliwiającego malowanie proszkowe elementów kotłów, które dotychczas były zlecane podwykonawcom, podjęła się firma Koral Lakiernictwo. Za decyzją wyboru specjalisty w dziedzinie budowy i wyposażenia lakierni przemawiał fakt, że firma Koral Lakiernictwo jest przedstawicielem firm LBtec Indufinish oraz firmy Nordson.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...