• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 5(91)/2014

    Artykuły branżowe

    Budownictwo

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wyroby Lakiernicze

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  01.09.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 1 z 3
    Ze zwykłego materiału pokrywającego, sufit metalowy stał się w pełni wyposażonym technologicznie rozwiązaniem systemowym. Jednocześnie w nowoczesnej architekturze stanowi on indywidualnie dobierany pod względem koloru i formy element projektu. Ta różnorodność wymaga także od producenta farb proszkowych osiągnięć na najwyższym poziomie.

    Zastosowanie farby UDS przyniosło oszczędności, a także znaczące polepszenie jakości powierzchni



    Producent sufitów metalowych M.C.I. Metalldecken GmbH z miejscowości Neutal w Austrii wykonuje wysokiej jakości wielofunkcyjne sufity, które cieszą się szczególną popularnością w krajach niemieckiego obszaru językowego oraz w krajach Beneluksu. - Produkujemy niewiele sufitów standardowych - tę działkę zostawiamy wytwórcom masowym - wyjaśnia Hans Werner Wild, kierownik zakładu w M.C.I Neutal. - Nasze rozwiązania systemowe są projektowane i wykonywane na indywidualne zamówienie klienta oraz kompletnie wyposażane w technikę zgodnie z jego życzeniami. Dzięki naszemu włączeniu do grupy B+M Industries, jako jedyne przedsiębiorstwo, oferujemy sprawdzone zintegrowane systemy suchej zabudowy.

    Eksperci z M.C.I. angażują się już w początkowej fazie planowania nowych projektów oraz modernizację i wraz z architektami opracowują optymalne rozwiązania, które łączą wysoko rozwiniętą technikę chłodzenia, grzewczą i oświetleniową. Dodatkowo elementy te w sposób przemyślany stosowane są do tłumienia dźwięku w nowoczesnej architekturze z betonu.

    Te wielostronne obszary zastosowania zawierają w jednym projekcie czasem co najmniej kilkaset różnych formatów metalowych kasetonów. - Architekci urzeczywistniają swoje twórcze pomysły na aranżację wnętrz coraz częściej wykorzystując sufity i elementy ścienne - tłumaczy Hans Werner Wild. - W taki oto sposób zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy w 2000 roku różne kasetony z czarnym połyskiem na indywidualne zamówienie centrum rozrywkowo-handlowego Höfe am Brühl w Lipsku. Dla tego projektu kompletne systemy, jak np. oświetlenie, wentylacja, nagłośnienie, ogrzewanie, chłodzenie oraz elementy zabezpieczające, zostały zainstalowane przez nas w naszym zakładzie.


    1507farby_001.jpg


    1507farby_002.jpg

    Hans Werner Wild, kierownik zakładu M.C.I. Neutal (po lewej) i Klaus Utz z KABE Pulverlacke, z płytą sufitową wykonaną i pomalowaną wg specyfikacji klienta.


    Ultracienkowarstwowa farba proszkowa (UDS) jako optymalne i wszechstronne rozwiązanie

    Te różnorodne formy, wzory perforacji i zintegrowane systemy wymagają zastosowania optymalnej i elastycznej farby proszkowej. Kiedyś wymagana grubość kładzionej warstwy wynosiła minimum 100-110 µm, gdyż istniały obawy, że krycie farbą będzie niewystarczające. Dziś w M.C.I. kasetony są malowane farbą o grubości w zakresie 55-70 µm, przy czym w narożnikach grubość nie przekracza 90 µm, co zapobiega tworzeniu się krawędzi i korzystnie wpływa na jakość. Firmie KABE (Karl Bubenhofer), jako dostawcy farb proszkowych, postawiono szczególne wymagania. - Architekci używają metalowych płyt sufitowych we wszelkich możliwych kombinacjach form i kolorów - tłumaczy Klaus Utz, doradca sprzedaży na region austriacki. - Zatem może się zdarzyć, że w krótkim terminie będzie potrzebny specyficzny odcień zieleni. KABE, jako średniej wielkości przedsiębiorstwo, może szybko dopasować farbę UDS do tego typu specjalnych życzeń.

    Tagi: KABE, farba UDS,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...