• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 4(96)/2015

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  Lakiernictwo Proszkowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.07.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 3 z 3


  Najbardziej obiecujące: przemysł motoryzacyjny i metalowy


  Przewiduje się, że rynek farb architektonicznych, choć utrzymuje stały udział w rynku w porównaniu z innymi lakierami i farbami do obróbki powierzchni, zacznie charakteryzować się powolnym tempem wzrostu w związku z działaniami opartymi na rozwoju branży budowlanej w regionie.

  Przewiduje się, że napędzany ostatnio przez bezpośrednie inwestycje zagraniczne region Europy Środkowo-Wschodniej odnotuje najbardziej niezwykły wzrost w przemyśle motoryzacyjnym i metalowym. Także sektor maszynowy i wyposażenia do transportu jest również wspierany przez handel międzynarodowy, stając się najważniejszą kategorią eksportową. Dlatego też dostawcy farb i lakierów mogą aktywnie wykorzystać możliwości rozszerzenia swojej regionalnej oferty lakierów i farb dla ogólnych celów przemysłowych, dla przemysłu motoryzacyjnego, wyrobów OEM oraz części z tworzyw sztucznych, farb ochronnych.


  Polska - najwyższa rzeczywista indywidualna konsumpcja


  Polska jest zdecydowanie największym konsumentem farb i lakierów wśród wszystkich krajów Europy Środkowej. Posiada również jeden z najwyższych wskaźników rzeczywistej indywidualnej konsumpcji farb i lakierów per capita równy 14,4 kg na osobę. Rynek tu doświadczył już efektów pojawienia się farb i lakierów o małej zawartości substancji lotnych oraz uregulowań REACH, a także utrzymuje zachodnioeuropejski trend wzrostu i nasycenia segmentem farb i rozpuszczalników na bazie wody na rynku farb architektonicznych oraz farb i lakierów przemysłowych. Wśród innych pozytywnych zmian rynkowych odnotowano tu także wzrost popytu na wyższej jakości i droższe materiały.  Emma Burton

  Yana Charushkina

  Artykuł pochodzi z magazynu "European Coatings Show Preview 2015"

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...